Bilgisayar

Adil Kullanım Kotası (AKK) İndirme Zamanlama Nasıl Yapılır?

13 May , 2017  

İndirmelerinizi Nasıl Zamanlayabilirsiniz?

Merhaba değerli okurlarımız. Malumunuz, 1 Mayıs tarihinden itibaren AKK üzerinde firmaların yaptığı değişiklikler karşımıza çıkıyordu. Artık gece saat 02:00’den, sabah 08:00 tarihine kadar indirme yapabilir ve bu indirmelerinizi de AKK üzerinden düşmeden yapabilirsiniz. BTK tarafından yapılan düzenlemeler, parti parti yürürlüğe girecek ve aşama aşama geçiş yapılacak. Bu aşamalardan ilki olan bu süreçte, AKK gece saat 2 ile 8 arasında ortadan kalkıyor. Yani AKK işlemi tamamen bitene dek, indirme işlerinizi geceleri yapabiliyorsunuz. Ki bu oldukça mantıklı bir işlem diyebiliriz.

İndirmeler Gece Nasıl Yapılır? Zamanlama Nedir?

İndirmeleri gece yapmak, oldukça mantıklı bir seçim. Bunun için kullanılan programa göre zamanlama seçeneği bulunuyor. Bunu da farklı çalışmalar ile sunabiliriz. Örneğin Utorrent kullanan biri iseniz (indirmeleriniz için), bu indirme işlemindeki zamanlamaları geceye biriktirebiliriz. Bunu da aşağıda yer alan görseller yardımı ile anlatalım.

İndirmeleri yaptığımız program Utorrent ise, indirmeleri sağlıklı bir şekilde yapmak için, seçenekler, tercihler ve zaman çizelgesi noktasına değinmemiz yeterli olacaktır. Zaman çizelgesine gelin ve ardından saat 02 ile 08 arasındaki o 6 saatlik süreyi seçerek, indirme planlamasını yapın. İstediğimiz günleri ve saat olarak da 2 ile 8 arasını seçmek, zamanlama yapmak için oldukça kolay bir yöntem olacak.

Steam Programı İndirme Zamanlama Nasıl Yapılır?

Söz konusu program ile ilgili zamanlama işini de aşağıdaki görseller ile ön plana çıkarıyoruz. Detaylar için görselimize bakabilirsiniz.

İndirmeleri zamanlayabileceğimiz bir sistem olan steam, oyuncu arkadaşlarımızın uğrak noktası genellikle. Bu uygulama üzerinden zamanlama yapmak için ise, ayarlar menüsüne girelim ve ardından indirmeler sekmesine uğrayalım. Ardından, burada yer alan otomatik indirmelerle ilgili güncellemeleri sınırla bölümü var. Görselde de gördüğünüz saat konusunda, saati 02 ile 08 arasına ayarlayabilirsiniz.

IDM ile İndirme Zamanlama Nasıl Yapılır?

IDM ile indirme zamanlama yapmak isterseniz, internet Download manager olarak kullanılan bu program en basit örnek olacaktır sizin için. Çünkü gerek ara yüzü, gerek kullanımı oldukça kolay olan bu uygulama için indirme zamanlama yapmanız da kolay olacak. Programı açın, indirmeler sekmesine gelin ve oradan programlayıcı bölümüne girin. Buradan hem ayarları yaparsınız, hem de hangi saatler arasında indirme yapılacağına karar verirsiniz.


2 Yorum Yapılmış

  1. Hasan dedi ki:

    Adil kullanım kotası kalktı kalkmasına da geceleri için kalktı. Neyse ki bu tarz şeyler varda akk’na takılmıyoruz. Sağolun güzel bilgi.

  2. Ali dedi ki:

    AKK için indirmelerin zamanlanabilmesi gayet güzel ve ilgi çekici. AKK’ya bir türlü son diyemedik.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir