Bilgisayar

En İyi 5 Android Emülatör- Bilgisayardan Android Uygulama Yöneticiler

Bilgisayar için Android Emülatörler

Neden bir android emülatör kullanayım ki? Bazen telefon kullanıcıları “Ahh keşke şu oyun bilgisayarda olsada oradan oynasam” diyebilir. Veya telefon üzerinden kullandığınız uygulama da bazen büyük ekran kullanma isteği olabilir. Bunun için Android emülatörler tam size göre.

Android uygulamaları mouse ve klavye ile kullanmak çok daha güzel “Tabii bazen :d” . Bu güzel uygulamaları bilgisayarınızda kullanmak için birçok android emülatör bulunmakta. Ben sizler için piyasa da yüzlerce olan android emülatör lerden 5 tanesini tanıtacağım hoşunuza gideni kullanın.

Bluestacks

Bluestacks Android Emülatörü

Bluestacks Android Emülatörü

Aslında listenin geri kalanını yazmaya bile gerek bırakmayan şuana kadar çok bir hatayla karşılaşmadığım müthiş bir uygulama. Eğer bilgisayarınızdan Android uygulamalarınızı kullanmak isterseniz bu program tam size göre. Canlı yayın özelliği, telefon ile senkronize olma gibi birçok özellik bulunmakta. Zaten bu tip işlerle ilgilenen arkadaşlar bu programı kullanmakta. Google Play Store’a bağlanarak istediğiniz uygulamayı indirin.

Droid4x

Droid4x Android Emülatörü

Droid4x Android Emülatörü

Bir sonraki seçimimiz Droid4x android emülatörü. Bu android emülatörü bilgisayarınıza sanal bir android platformu kurarak android uygulamaları bilgisayarınızda çalıştırmanıza olanak sağlıyor. Bu sayede uygulamalarınızı daha büyük ve geniş bir ekranda kullanabiliyorsunuz. Böylece göze daha hoş geliyor. Eğer bilgisayarınızda VirtualBox kullanıyorsanız kaldırmanızı öneririz. Uygulama bu sistemle çakışabiliyor. Google Play Store’a direkt olarak kendi üzerinden bağlanabiliyor. Bu sayede bluestacks gibi diğer android emülatörlerinden ayrılabiliyor. Ve ayrıca oyun konsollarını bilgisayarına bağlayıp bu emülatör üzerinden kullanabilirsiniz. Uygulamayı android ve İOS cihazlarına yükleyip kullanabiliyorsunuz.

ANDY 

Andy Android Emülatörü

Andy Android Emülatörü

Uygulama tamamen ücretsizdir. İlk çıktığında bazı hataları olsa da sonradan hatalar giderilmiş. Bu uygulamayı inceleyen kullanıcılar Bluestacks kadar etkili olduğunu söylüyorlar. Birçok android uygulamasını rahatlıkla bilgisayarınızda bu program sayesinde çalıştırabilirsiniz. Hatta bu program ile telefonunuza root erişimi yükleyebilirsiniz. Ama kullanımı hala biraz karmaşık gibi. Sitesinden bir inceleyin..

GenyMotion

Genymotion Android Emülatör

Genymotion Android Emülatör

Aslında bu uyulamaya android uygulama geliştiricilerin kullanabileceği bir program. Uygulama da yer alan cihazlar arası geçiş özelliği sayesinde yaptığınız uygulamaların diğer Android Sürümlerine uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Android geliştiriciler için bu uygulama tamamen ücretsiz.

Memu

Memu Android Emülatörü

Memu Android Emülatörü

Android uygulamaları bilgisayarlardan oynamak güzel. Bu uygulama ise bize Android Lolipop sürümüne uygunluk gösteren uygulamaları dahi çalıştırmamıza olanak sağlıyor.

 

Peki sen hangisini daha çok sevdin? 

This Post Has One Comment

  1. Johnc147 Reply

    Great article post.Really thank you! Fantastic.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir