bilgisayardan wifi şifresi öğrenme

Bilgisayar

“Bilgisayardan Wifi Şifresi Öğrenme” Nasıl Yapılır?

7 May , 2017  

Bilgisayardan wifi şifresi öğrenme

Bilgisayarınızda önceden kaydettiğiniz veya bir başkasının bilgisayarını kullanırken bağlı wifi şifresini öğrenmenin basit bir yolu vardır. Bilgisayarda wifi şifresini öğrenmek için ilk önce o wifi(kablosuz bağlantı) ağına bağlanmış olmanız gerekiyor.

Sadece zaten var olan wifi şifresini öğreneceğiz.

Bilgisayardan Bağlı Olduğun Wifi Şifresi Öğrenme

#1 Bunun için bilgisayarınızda bağlı olduğunuz ağa sağ tıklayınız.Bunun için bilgisayarınızın sağ alt köşesindeki wifi simgesine tıklayacaksınız.

#2 Ağ ve paylaşım merkezini aç tıklayınız. Bağlı bulunduğunuz ağa girmek için bağlantılar kısmının karşısındaki ağınıza tıklayınız.

#3 Karşınıza wi-fi durumu gelecektir.( Ek olarak: Eğer internet ağınızda herhangi bir sorun olursa buradaki tanıla kısmına tıkladığınızda oluşan sorunu çözebilir). Buradan kablosuz özelliklerine tıklayınız.

#4 Güvenlik sekmesine tıklayınız.

#5 Burada yer alan ağ güvenlik anahtarı sizin bağlı olduğunuz internet şifresidir. Bunu görebilmek için; karakterleri göster tıklayınız.

 

Eğer yerel ağ bağlantısı gibi bir seçenek varsa bilgisayarınıza internet kablolu bağlantı olarak geliyordur. Yani wifi bağlantı olmadığı için şifreyi öğrenemezsiniz.

 

Bağlı olduğunuz wifi ağının şifresini bilgisayardan öğrenme işlemi bu kadar artık internet şifresini öğrendiğinize göre artık telefonunuzdan internete bağlanabilirsiniz.

, ,


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir