“Bilgisayardan Wifi Şifresi Öğrenme” Nasıl Yapılır?

Yazar | 7 Mayıs 2017

Bilgisayardan wifi şifresi öğrenme

Bilgisayarınızda önceden kaydettiğiniz veya bir başkasının bilgisayarını kullanırken bağlı wifi şifresini öğrenmenin basit bir yolu vardır. Bilgisayarda wifi şifresini öğrenmek için ilk önce o wifi(kablosuz bağlantı) ağına bağlanmış olmanız gerekiyor.

Sadece zaten var olan wifi şifresini öğreneceğiz.

Bilgisayardan Bağlı Olduğun Wifi Şifresi Öğrenme

#1 Bunun için bilgisayarınızda bağlı olduğunuz ağa sağ tıklayınız.Bunun için bilgisayarınızın sağ alt köşesindeki wifi simgesine tıklayacaksınız.

#2 Ağ ve paylaşım merkezini aç tıklayınız. Bağlı bulunduğunuz ağa girmek için bağlantılar kısmının karşısındaki ağınıza tıklayınız.

#3 Karşınıza wi-fi durumu gelecektir.( Ek olarak: Eğer internet ağınızda herhangi bir sorun olursa buradaki tanıla kısmına tıkladığınızda oluşan sorunu çözebilir). Buradan kablosuz özelliklerine tıklayınız.

#4 Güvenlik sekmesine tıklayınız.

#5 Burada yer alan ağ güvenlik anahtarı sizin bağlı olduğunuz internet şifresidir. Bunu görebilmek için; karakterleri göster tıklayınız.

 

Eğer yerel ağ bağlantısı gibi bir seçenek varsa bilgisayarınıza internet kablolu bağlantı olarak geliyordur. Yani wifi bağlantı olmadığı için şifreyi öğrenemezsiniz.

  En iyi Chrome Eklentileri - Hemen Kullanın!

 

Bağlı olduğunuz wifi ağının şifresini bilgisayardan öğrenme işlemi bu kadar artık internet şifresini öğrendiğinize göre artık telefonunuzdan internete bağlanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir