Bilgisayar

E-posta kısayol oluşturma-Bilgisayar İçin

Sürekli Mail Gönderdiğiniz Kişiler İçin Kısayol Oluşturun

Eğer sürekli olarak belirli kişilere e-posta gönderimi yapıyorsanız bunu hızlandırabilirsiniz. Böylelikle sürekli olarak e-posta adresini yazmakla uğraşmazsınız. Bunun için masaüstünüze “kısayol” oluşturacağız. E-posta kısayol oluşturma için adımları takip etmeniz yeterlidir.

Kısayolu oluşturacağınız bilgisayarını masaüstüne gelin “sağ tık” yapıp yeni seçeneğine tıklayın. Buradan “kısayol” seçeneğini seçin. Açılan pencere aynen veya benzeri şu şeklide olacaktır.

e-posta kısayol oluşturma

Buraya ben mailto:örnek@gmail.com yazdım.Arada boşluk olmamasına dikkat edin. Sizde sürekli olarak mail gönderdiğiniz kişilerin e-postalarını bu şekilde yapabilirsiniz. Yazdıktan sonra “İleri” tıklayın. Sonra kısayolu adlandırmamız için ekran gelecek. Buraya istediğiniz kelimeyi yazın. SON tıklayın.

Oluşturduğumuz kısayola tıkladığınız anda sizi e-posta penceresine yönlendirecektir. Bu sayede tek tek e-posta adresi yazmakla uğraşmayacaksınız.
Eğer kısayola tıkladığınızda bunu hangi programla açmak istersiniz gibi bir şey seçenek çıkarsa buradan posta gibi bir seçenek olacak bunu seçin. Veya hangi e-posta programını kullanıyorsanız onu seçin.

Mail kısayol oluşturma için soracağınız soruları yorum kısmına üye olmadan yazabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir