Bilgisayar

En iyi Chrome Eklentileri – Hemen Kullanın!

İşe Yarar Chrome Eklentileri

Chrome mağazasında bulunan 65+binden fazla uzantı arasından en iyilerini seçemiyor musunuz? En iyi uygulamarı ayırt etmek çok zor bu yüzden. Merak etmeyin biz zaten yardım için buradayız. Aşağıda bulunan en iyi chrome eklentileri işinizi görecektir.

Bu listeyi inceleyin sevdiğiniz eklentileri deneyin.

En İyi Gizlilik Ve Güvenlik Chrome Eklentisi

internet geçmişi tek tıkla temiizle

Click&Clean  adından da anlaşılacağı gibi tıkla ve temizle. Google gezinme geçmişini, indirme geçmişini, ön belleğini ve çerezlerini tek tıkla temizleyebilirsiniz. Eklentide neler yok ki. Tüm tarayıcı özelliklerini tek alanda toplamış ve bir o kadar da hızlı bir eklenti.

Tarayıcı Güvenle Kapat: Chrome tarayıcınızı kolaylıkla geri planda çalışmasını engelleyerek kapatır.

Önbellek: Tarayıcının ön belleğine kaydedilmiş tim verileri tek tıkla siler.

Geçmiş: İzleme ve gezinme geçmişinizi kolaylıkla silmek için bu alana tıklamanız yeterli.

İndirilenler: Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz chrome’da kayıtlı olan verileri siler.

Sizde tek tıkla her şeyi kontrol etmek istiyorsanız hemen deneyin.

 

En iyi Web Güvenliği Eklentisi

en iyi chrome eklentisi

Bir sitenin güvenilirliğini ölçen bir eklenti. Bu eklentiyi kullananların her girdikleri sitede verdikleri oylarla derecelendirme yapan güzel bir uygulama. Girdiğiniz siteleri oylayın sizden sonra girenler önceden tahminde bulunsun.

Herhangi bir şeyi aradığınızda bile google sonuçlarında yanında yeşil işaretle sitenin güvenilirliğini görebilirsiniz. Eklentiyi chrome’a yüklendikten sonra siteler için oy kullanmak için sağ üst köşede eklenen simgeye tıklayın. Bu şekilde bir alan gelecektir. Oyunuz kullanın. Sitemi beğendiyseniz ve düşünceleriniz olumlu ise hakkımda küçük bir oylama yapabilirsiniz.

 

ScriptSafe – İstenmeyenleri Engelle-

chrome eklentileri

Daha çok ileri derece kullanıcılar içindir. Herhangi bir web sitesinde görünmesini istediğiniz içeriği seçmenize izin veriyor veya vermiyorsunuz. Bu sayede arka planda veya ön planda aniden açılan pencerelerden kurtulabilirsiniz. Yalnızca ihtiyaç duyduğunuz içeriği yüklemesini sağlayan komut dosyalarını yüklediğinizden emin olabilirsiniz.

 

HTTPS EVERYWHERE – En İyi Chrome Eklentileri 

bilgi güvenliği

Bu uzantı sayesinde özel bilgilerinizin güvenilirliğini sağlamaya yardımcı olan bir eklentidir. İnternette gezinirken tüm bilgilerinizi sanki https kullanan bir siteye girermiş gibi şifreler. Böylece bilgileriniz güvede kalır. 1.3 milyon kullanıcısı var. Bu yüzden en iyi chrome eklentileri yazısında yer almayı hakketti.

 

Her Seferinde Şifre Girmekten Bıktınız Mı? O zaman Size Bir Çözümümüz Var.

en iyi chrome eklentileri

LastPass  en iyi chrome eklentileri arasında otomatik form doldurma özelliğiyle sizin işinizi görecek bir eklenti. LastPass şifrelerinizi kaydeder ve lastpass üzerinde oturum açtıktan sonra tek tıklama ile siteye giriş yapabilirsiniz. Bu eklentiyi bilgisayarınızı bir başkası da kullanıyorsa denemelisiniz.

Ve en güzel özelliği bulut sunucu(uzak sunucu) da şifrelerinizi de kaydettiği için sadece lastpass şifrenizi girerek bir başka bilgisayarda da tek tıkla oturum açma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Işıkları Södür Eklentisi

Bilgisayarda video izlerken ekrandaki diğer ögeler dikkatinizi dağıtıyorsa bu eklentiyi hemen kullanmalısınız.

Videolarınızı izlerken dikkatiniz dağılmadan izleyebilirsiniz. Eklentiyi yükledikten sonra chrome sol üst köşede lambaya benzer bir simge görünecektir. Video izlerken buna tıklattığınız zaman video harici tüm ekranı karartacaktır.

 

En İyi Chrome Eklentileri Google Drive’a Tek Tıkla Kaydet

en iyi chrome eklentileri

Google’ı resmi drive kısayol eklentisidir. Tek bir tıklama ile google drive hesabınıza sorunsuz bir şekilde yükleyebilirsiniz. Bu sayede sizin sürekli kullanmadığınız bilgisayarsa bu eklentiyi denemelisiniz.

İnternet sitelerindeki herhangi bir resmi veya tüm sayfayı tek tıkla yükleyebilirsiniz.

 

WhatFont – Sayfadaki  Yazı Fontunu Hızlıca Bul!

Sık sık internet sitelerinde gezinirken beğendiğiniz bir yazı tipi olmadı mı? İşte tam da buna göre bir eklenti mevcut. Web sayfalarındaki yazı tiplerini bulmak için bu eklenti size yeter de artar bile.

Bu eklentiyi nasıl kullanacağınızı öğrenmek için WhatFont Nasıl Kullanılır yazıma bir göz atmalısın.

 

Sende yazıma destek olmak istiyorsan yorum kısmına beğendiğin bir eklentiyi yaz listeye ekleyelim. Herkes kullansın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir