Bilgisayar

Herhangi Bir Programa İhtiyaç Olmadan Video Nasıl İndirilir

18 Mar , 2017  

Bilgisayara Program Kurmadan Video Nasıl İndirilir

Herhangi bir web sitesinde videoları indirmek için bilgisayarınıza her zaman bir program kurmanıza gerek yoktur. Peki video nasıl indirilir. Bu şekilde bir web sayfasındaki videoyu indirmek kolay oluyor. Bu videoları indirmek için internet tarayıcılarımıza eklenti indirerek tek tıkla videoları indirme işlemini yapabiliriz. Bu şekilde sadece youtube değil neredeyse tüm sitelerden videoları indirebilirsiniz.

#Küçük Bir Not: Bu yazıda yer alan video indirme programları ücretli sitelerden video işlemini yapamaz.

Video nasıl indirilir kısaca;

1. KeepVid kullanarak herhangi bir siteden videoları indir.

2. Google Chrome’u kullanarak herhangi bir video nasıl indirilir.

3. Firefox kullanarak nasıl yapılır.

 

1. KeepVid kullanarak bir web sitesinden video nasıl indirilir

Keepvid kullanmak için, indirmek istediğiniz videonun sayfasına gidiniz. Buradan videonun sayfa linkini kopyalayınız. Sonra keepvid internet sitesine gidiniz. Buraya kopyaladığınız linki yapıştırın ve indir butonuna tıklayınız. Ve video indirilene kadar bekleyiniz.

video nasıl indirilir

2. Google Chrome internet tarayıcısına eklenti kurarak tek tıkla video indirme

Google Chrome’da bir eklenti yardım ile videolarımızı indirebiliriz. Bu yöntemi kullanmak için Google Chrome‘un bilgisayarınızda kurulu olması gerekiyor. Eğer kurulu ise Video Downloader GetThemAll sayfasında indiriniz. Etkinleştirmek için Chrome>Eklentiler kısmına gidiniz.

Daha sonra indirmek istediğin videonun sayfasına giderek adres çubuğunda yer alan video downloader işaretine tıklayın. Buradan video tipini seçerek indirme işlemini başlatınız.

3. FireFox internet tarayıcıda eklenti yardımı ile video indirme

Firefox’un da bu tip işlemler için birden fazla eklentisi mevcuttur. Burada sadece bir tanesini söyleyeceğiz. Bilgisayarınızda firefox tarayıcısına ihtiyacınız olacaktır. Yoksa indiriniz. Eklentiyi firefox’a kurmak için Video DownloadHelper eklentisinin bulunduğu sayfaya gidiniz.

Eklentiyi kurduktan sonra videonun bulunduğunu sayfaya gidiniz. Buradan eklentinin araç çubuğunda bulunan işaretine tıklayınız. Sonra indirmek istediğiniz videonun adını tıklayıp bilgisayar indirmeye başlayınız.

Son olarak facebook’tan video indirmek için programsız olarak bu yazıya bir bakın.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir