WeTransfer Nasıl Kullanılır? Dosya Gönderme

Yazar | 19 Mayıs 2017

WeTransfer ücretsiz olarak 2GB’a kadar dosya göndermemizi sağlayan online bir sistemdir. WeTransfer sistemi kullanmak oldukça basit kullanıcıyı yormayan bir arayüzü var. Dosya gönderme sonrası 2 hafta içinde alıcının dosyayı indirmesi gerekiyor. Sonrasında ise siliniyor.

WeTransfer Servisi

WeTransferin kullanımı çok  basittir. Göndermek için bir e-posta adresine sahip olmanız gerekiyor ve dosya göndereceğiniz kişinin e-mail adresini bilmeniz gereklidir. Eğer bu mail adresleri yoksa dosya göndermeyi yapamazsınız.

Dosya gönderme işlemini tamamladıktan sonra alıcının dosyayı indirmek için 2 haftası olduğunu bildiren bir e-posta alacaktır.

Ücretsiz ve büyük boyuttaki dosyaları göndermenin kısa ve hızlı yolu wetransferdir.

Bir Dosyayı WeTransfer ile Nasıl Gönderebilirsiniz.

 1. İlk önce wetransfer sitesine girmeniz gerekiyor. Bunun için şu linki kullanın-> https://wetransfer.com . Dosya gönderme işlemine başlamadan önce çerez politikasını kabul etmeniz gerekiyor. Kabul ediyorum‘a tıklayın.
 2. Bir sonraki adımımızda ise 2GB’a kadar olan dosyalarınızı ekleyin‘e tıklayın. Sonra ekleyeceğiniz dosyalarınızı arama kısmı çıkacaktır. Göndereceğiniz dosyaları bulduktan sonra deyiniz.
 3. Burada tek dosya değil toplam dosya boyutu 2GB olacaktır. Yani birden fazla dosya gönderebilirsiniz.
 4. Göndereceğin dosya veya dosyaları seçtikten sonra Alıcı e-posta adresini gir. Sizde daha sonra başka bir yerde dosyayı indirmek isterseniz linki almak için kendi e-posta adresinizi girebilirsiniz. Birden çok kişiye linki gönderebilirsin.
 5. Linki göndereceğiniz kişi veya kişilere bir mesaj iletmek isterseniz mesaj alanını doldurabilirsiniz.
 6. Tüm alanları doldurduktan sonra Aktarım butonuna tıkla ve WeTransfer dosya aktarımı başlasın.
  Laptop Açılmıyor Sorunu ve Çözüm Yolları

WeTransfer Gönderilen Dosyaları Nasıl Açabilirsiniz.

 1. Dosya yükleme işlemi tamamlandıktan sonra hem dosyanın tamamlandığına dair mesaj hem de indirme linkini alacaksınız.
 2. İndirme bağlantısına tıkladıktan sonra dosyaları indirebilirsiniz.

2 thoughts on “WeTransfer Nasıl Kullanılır? Dosya Gönderme

 1. Rıfkı

  Gerçekten çok yararlı oldu, teşekkür ederim. Blogunuzu biraz inceledim hoşuma gitti. Gerek dizaynın sadeliği,sayfa açılım hızı, yazıların ahengi rengi herşey gayet uyumlu . İyi bir kombinasyon oluşturmuşsunuz. Gelecek vaad eden bi blog. Yazılarınızı takip edecem bundan sonra. İyi çalışmalar.

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir