Bilgisayar

Windows 10 Otomatik Güncelleme Kapatma Nasıl Yapılır?

Windows 10 ‘un ve diğer Windows bilgisayarlarının özelliklerinden biri olan otomatik güncelleme nasıl kapatılır. Windows 10 otomatik güncelleme kapatma işlemi zor değildir.

 

Genel olarak otomatik güncelleme her bilgisayarda olan bir özellik. Çünkü her güncellemeyi tek tek izleyemezsiniz. İster hoşumuza gitsin ister gitmesin Windows 10’u bilgisayarınıza kurduğunuzda bu özellik varsayılan olarak gelir. Bu özellik aslında çoğu kullanıcı için uygun. Yani kapatılmasını önermiyorum.

Ama internetiniz kotalı ise ve aniden güncelleştirme işleminin ardından bilgisayarın otomatik kapatılmasından sıkıldıysanız bu özelliği kapatabilirsiniz.

Ve yine belirli periyotlarla güncelleştirmeleri yükleyebilirsiniz. Bu periyotlar günlük, haftalık veya aylık olarak belirleyin.

 

Güncelleştirme sonrası yeniden başlatma süresi belirleyin.

Windows 10’da otomatik güncelleme sonrası size bilgisayarın ne kadar sonra başlatılacağını sorar. Eğer işiniz varsa burada belirli bir zaman dilimi isteyebilirsiniz. Veya hemen bilgisayarı yenide başlatmayı seçin.

 

Windows 10 otomatik güncelleme kapatma-devre dışı bırakma

Bilgisayardaki aygıtları farklı programlarla güncelleyerek bu güncelleştirmeleri engelleyemezsiniz. Bunun  için Başlat düğmesine sağ- tıklayıp Denetim Masası’nı seçiniz.

windows güncelleme kapatma

Bilgisayar otomatik güncelleme kapatma

Buradan Sistem>Gelişmiş Sistem Ayarlarını seçiniz. Veya direkt olarak bu kısımdan sağ üst köşedeki arama kutucuğuna Gelişmiş Sistem Ayarları yazarak hızlıca ulaşabilirsiniz.

Windows 10 otomatik güncelleme kapatma

Windows güncellemeleri kapatınız

Sonraki ekranda üst menü çubuğundan Donanım’ı seçin. Daha sonra Aygıt Yükleme Ayarlarını seçiniz. Buradan güncellemeleri iptal etmek için farklı bir ekran gelecektir.

Windows güncelleştirmeler nasıl kapatılır

Windows 10 güncellemeler nasıl kapatılır

Bu kısımda Windows 10 otomatik güncelleme kapatma için hayır olan seçeneği işaretleyiniz. Ve yine Hiç bir zaman Windows update’ten sürücü yazılımı yükleme seçeneğini de işaretleyiniz.

Sonra değişiklikleri kaydet tıkladıktan sonra windows 10 için otomatik güncelleme kapanmıştır. Artık bilgisayarımızda otomatik güncelleme olmayacaktır. 

Eğer bilgisayarınızı güncellemek isterseniz bu adımları takip ederek otomatik yükle seçeneğini aktif etmeniz yeterli olacaktır.

Diğer Yazılar;

Uzak Masaüstü Erişimi Nasıl Engellenir

Bilgisayar Internet Hızlandırma Yöntemleri

Bilgisayarı Otomatik Kapatma-Tüm Yöntemler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir