windows 10s nedir nasıl

Bilgisayar

Windows 10S Nedir ?

11 May , 2017  

Windows 10S Nedir? Neler Var

Windows 10S Nedir?

Windows 10s, yakın zaman içerisinde çıkacak olan ve Microsoft tarafından duyurulan bir işletim sistemidir. Bu işletim sistemine göre ön plana çıkarılacak pek çok seçenek bulunuyor. Sistemin çalışma mantığına bakarsak, ağırlıklı olarak hafif bir işletim sistemi olarak karşımıza çıkması diyebiliriz durum için. Bu yüzden hem farklı, hem de alternatif bir kullanım seçeneği sunuyor bizlere. Doğal olarak, okullar için çok daha farklı bir yazılım oluşturmuş oluyor. Bu yüzden uzun bir süre merak edileceğine inandığımız Windows 10s, klasik Windows 10a göre çok daha rahat bir çalışma sunuyor. Zaten sistemi büyütenler, bu işletim sisteminin ağırlıklı olarak eğitim kurumlarına hitaben hazırlandığını söylüyorlar. Yani bu sayede, geleneksel kullanımları bir tık daha ileri taşıyorlar ve sırf eğitimciler için özel bir lezzet belirliyorlar diyebiliriz.

Geleneksel makinelerden ziyade, performans olarak zayıf olan makinelerde de çok hızlı çalışacak olan bu işletim sistemi, kullanım özelliklerinden dolayı da oldukça güçlü. Hem kolay çalışması, hem de profesyonel bir ilerleyiş ile Windows 10 Proya göre 10 saniye daha hızlı açılması, rahat ve sakin bir kullanım sunuyor. Lakin programın yani işletim sisteminin kendi içinde bazı kıstasları var. Peki nedir bu kıstaslar? Hemen bakalım. Bildiğiniz gibi bu işletim sisteminde, uygulamaları rahatlıkla indirip kurabiliyoruz bilgisayara. Lakin Windows 10s işletim sisteminde durum biraz farklı. Burada uygulama kurmak ya da indirmek için, Windows mağazasını kullanmamız gerekiyor. Güvenli ve estetik bir çalışma mantığı ile hareket eden Windows için, bu detayları çok daha rahat kurtarabilir ve ön plana çıkarabiliriz.

İşler için, eğitim için ve çeşitli yazılım seçenekleri için ön plana çıkarılan bu çözümleri kullanmanız adına, tek yapmanız gereken birkaç tıklama işlemi olacaktır. Zaman kaybetmeyin ve fırsatları sizler de yakından incelemeye devam edin. Uygun kullanımlar, ayrıcalıklı seçenekler ve kaçırılmayacak çözümler için, merakla bekliyoruz. En azından, yeni Windows 10S kullanımı ile ilgili sizlere detaylı notlar da çıkaracağız. Çünkü kurulum işini bizzat mağazadan yapabileceğiniz için, dışarıdan bir üçüncü part uygulama kabul edilmiyor bu işletim sisteminde.

Sizin windows 10s hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

,


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir