windows 7 etkinleştirme

Bilgisayar

Windows 7 Etkinleştirme Nasıl Yapılır?

14 Nis , 2017  

Windows 7 Ürün Anahtarı Nasıl Etkinleştirilir ?

Windows 7 etkinleştirme nasıl yapılır?

Bilgisayarımızı aldığımızda windows etkinleştirme otomatik olarak yapılmış olarak geliyor. Bazen nadir de olsa etkinleştirme işlemini sizin yapmanız gerekiyor olabilir. Windows etkinleştirme işlemi yalnızca bilgisayarınızın korsanlığa karşı korunmuş olduğunu gösterir. Bu işlemde windows 7’yi de orijinal yapmış oluyoruz.

Veya bilgisayarınıza başka bir işletim sistemi olan windows 7 sistemi kurmak isteyebilirsiniz. Bu yüzden windows 7 ürün anahtarı varsa şimdi anlatacağım şekilde bilgisayarınızın Windows 7 sürümünü etkinleştirebilirsiniz.

[vurgu color=”#dd3333″]1- İnternet üzerinden windows 7 etkinleştirme[/vurgu]

Bilgisayarınızın  bulunan başlat düğmesine sağ tıklayınız. Sonra bilgisayarım sekmesinin üzerine gelip sağ tıklatıp Özellikler seçeneğini seçiniz.

Açılan pencereden “windows’u şimdi etkinleştirin” yazısına tıklayınız. Sonra alttaki seçenekler sıralanacaktır. Burada ilk sırada olan “Windows’u şimdi online(çevrim içi) etkinleştirin sekmesine tıklayınız. Bu seçenek bilgisayarınızda yoksa aktif bir internet bağlantınızın olduğundan emin olunuz.

Windows 7 ürün anahtarı numaranızı giriniz. Windows’un kopyası bulunan bilgisayarınıza bu sistemin kopya olmadığını orijinal olduğunu göstermek için 25 karakterli anahtarı girmelisiniz. Ürün anahtarınız dizüstü bilgisayarınızın altında, masaüstü bilgisayarınızın arkasında, windows 7 kurulum DVD’sinde veya Windows 7 el kitabınızda bulunabilir.

1-) Eğer windows 7 etkinleştirme için bu yukarıda ki adımlardan herhangi birinde ürün anahtarı yoksa ve çevrim içi olarak indirdiyseniz ürün anahtarınızı e-postanıza gönderilmiştir.

2-) Ürün anahtarınız bunların hiçbirinde bulunmazsa yeni bir tane ürün anahtarı almanız gerekir.

 

Ürün anahtarınız  elinizde bulunuyorsa windows 7 etkinleştirme için ileri kısmına tıklayınız. Aktivasyon işlemi internet bağlantı hızınıza göre veya normal olarak birazcık zaman alabilir. Windows 7 etkinleştirme işlemi tamamlandıktan sonra ekranda bittiğine dair onay mesajı gelecektir. Windows’un etkinleştirildiğinden emin olmak için sistem özeliklerini tekrar açıp bakın. Sistem özeliklerini açtıktan sonra pencerenin alt kısmında “Windows etkinleştirilmiş” yazısını görmelisiniz.

, , , ,


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir