Bilgisayar

Windows İçin Ücretsiz Webcam Kayıt Programları

Akıllı telefon geldikten sonra webcam programlarını kullanan sayısı neredeyse yarı yarıya azaldı. Masaüstü bilgisayara oranla dizüstü bilgisayar kullanımı arttı. Bence hala eğitim videoları hazırlayanlar vb. için webcam uygulamaları önemlidir. Windows için ücretsiz webcam kayıt programları evinde bilgisayar kamerası olanlar ve kullanmak isteyenler için işe yarar nitelikte.

Eğer sizde kaliteli webcam kameranızla kayıt yapmak istiyorsanız ücretsiz webcam kayıt programları’na bir göz atmanızda fayda var.

1: Free2X Webcam Recorder

Bu programı eğitim ve ticari amaçlı video çekimleriniz de ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Ücretsiz olmasına karşın gayet kullanışlı olan bu program video çekmek isteyenler için bulunmaz bir nimet. Video sırasında durdur-başlat, ekran görüntüsü ve daha fazla özellik sunan ücretsiz webcam kayıt programı.

Klavye kısa yol tuşlarını video başlatmak ekran görüntüsü almak için kullanabilirsiniz. Çektiğiniz ekran görüntülerini JPEG uzantısı şeklinde kaydedebilirsiniz. Ses kaydını ise herhangi bir mikrofon yardımı ile kaydedebilirsiniz. Program sahibi site aldığı bağışlarla hayatını sürdürmektedir.

Daha fazla özellik ve indirmek için siteye git==> FREE2X WEBCAM

 

2: SplitCam WebCam- ücretsiz webcam kayıt programları

Splitcam bir diğer ücretsiz kamera yazılımı. Video kayıt sırasında sesi ve görüntüyü daha iyi hale getirebileceğiniz efektler sunmakta.

HD video yayınınızı destekler. Bu yazılımın en iyi özelliği efektlerinin yanı-sıra aynı anda birçok uygulama da kamerayı kullanabilirsiniz. Yani skype, Msn programlarını aynı anda video kamerasını açıp kullanabilirsiniz. Bu sayede web kamerası meşgul hatasını almazsınız.

Buna ek olarak, aynı zamanda IP adresi kullanarak herhangi bir kameraya bağlanabilirsiniz. Video sırasında yakınlaştırma özelliğini kullanabilirsiniz.

Daha fazla özellik ve indirmek için siteye git==>SpitCam

ücretsiz webcam kayıt programları

3: ManyCam

Windows için başka ücretsiz webcam kayıt programlarından başka bir tanesi ManyCam. Çok popüler bilindik bir uygulama olmasa da iyi çalıştığı söyleniyor.

Birden çok uygulama sırasında geçiş yaparken kayıt özelliği çalışmakta fakat direk geçiş yapmamakta. Yine SplitCam da olduğu gibi arkaplan efektlerini de kullanabilirsiniz.

Video sırasında resim eklemesi yapabilirsiniz. Bu en çok eğitim videosu çekmek isteyenlerin işine yarayacaktır. Ses efektleri ile sesinizi ilgi çekici hale getirebilirsiniz.Ekran görüntüsü alma aracı da bulunmakta.

Daha fazla özellik ve indirmek için siteye git==> ManyCam

 

4: YawCam

Temel, basit düzeyde webcam isteyenler için birebir. Yani kameranız diğer video programlarında donuyorsa YawCam’i denemelisiniz. Diğer kameralardaki ses ve görüntü efektleri bu programda bulunmamaktadır. Tamamen “yavan” bir uygulama. Ama bilgisayarda video sırasında sorun yaşayanlar için güzel bir program.

Anlık görüntü alma özelliği bulunmaktadır. YawCam ücretsiz webcam kayıt programın parola koyarak koruma sağlayabilirsiniz.

Daha fazla özellik ve indirmek için siteye git==> YawCam

 

5: Ücretsiz WebCam Recorder

Çok etkileyici bir tasarımı yok. Kullanımı oldukça basit ve sade bir tasarıma ait. Neredeyse tüm uygulamaları desteklediğini söylüyor. Bu yazılım ek özellikler sağlamaz bunu unutmayın. Tek amacı videoları kayıt etmek:)

Daha fazla özellik ve indirmek için siteye git==> WebCam Recorder 

 

Hangisini Seçmeliyim diyorsanız.

Tabi ki en iyisi sizin için bu veya şu diyemem. Size hangisinin uygun olduğunu programları inceleyerek ve deneyerek bulmalısınız. Ben burada sadece size ücretsiz webcam kayıt programlarından 5 tanesini bir araya getirdim.

Eğer tüm bu ücretsiz webcam kayıt programlarının yanında daha iyisini mi biliyorsun? Sen kullandığın kayıt programının bu listede yer almasını istiyorsan? Bana aşağıda küçük bir yorum yazarak iletebilirsin.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir