Blog tasarım

Fotoğrafçılar İçin En İyi 5 WordPress Fotoğraf Teması

Fotoğrafçılar büyük uğraşılarla çektiği güzel fotoğrafları kendi web sitelerinde paylaşmak ister. Birçok sosyal paylaşımı sitelerinde fotoğraflarını paylaşabilirler fakat kendine ait bir sitede yayınlamak her zaman daha güzel ve özel olur. Fotoğrafları yayınlamak için birçok fotoğraf teması bulunur. WordPress ile sitenizi kurduysanız bu temaları sizde çok beğeneceksiniz. Bu temalar fotoğraflarınıza özel bir bakış açısı ve optimize imkanı sunuyor.

Bu 5 adet siz fotoğraf çekmek ve fotoğraf teması arayanlar için bir yol olacaktır.

 

Infinite Photography

fotograf-temalari

Infinite photograpy profesyonel fotoğrafçılar, fotoğraf üzerine blog kuranlar ve hobi olarak amatör fotoğraf çekenler için çok güzel bir WordPress teması. Temanın ücretsiz ve ücretli olarak versiyonları bulunmakta. Kolay özelleştirme seçenekleri sayesinde kolayca sitenize özelleştirebilirsiniz. Bu temayı her türde fotoğraflarınızı sergilemek için kullanabilirsiniz. Örnek olarak; seyahat, gıda, hayatınıza dair fotoğraflar, spor fotoğraflarınızı vb. paylaşabilirsiniz. Her türlü cihaza uyum gösterir. Siteniz arka plan ve kenar renklerini rahat bir şekilde değiştirebilirsiniz. Fotoğraflarınızı aynı anda sosyal paylaşım sitelerinde paylaşabilme imkanıda veriyor. Kısaca gerçekten çok güzel bir tema.

PhotoBook

photobook-fotograf-temasi

 

Temanın adında anlaşılacağı gibi fotoğraflarınız için tam bir kitap gibi. Kitabın sayfalarına fotoğraflarınızı yerleştirir gibi düzenleyin. Tamamen, cihazlar için uyumludur. PhotoBook Boostrap ile oluşturulmuş özel bir fotoğraf teması. Bu temayı bloglar, profesyonel fotoğrafçılar, kişisel web sitesi amacıyla kullanabilirsiniz.

Tema ile birlikte gelen bir diğer özellik ise sosyal paylaşım bileşenleri. Bu sayede aynı anda diğer sitelerde fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz.

Photo Perfect

fotograf-temalari-wordpress

Fotoğraflarınız için bir diğer mükemmel fotoğraf teması Photo Perfect. Temayı tamamen özelleştirebilirsiniz. 6.000’den fazla web sitesi bu temayı aktif olarak kullanıyor. Temanın bir diğer güzel özelliği ise resimleriniz ana sayfada istediğiniz boyutta gösterebilmeniz. Böylece öne çıkmasını istediğiniz fotoğraflarınızı daha büyük boyutlarda sergileyebilirsiniz. Yüklemelerinizi haftalık ve yıllık olarak görebilirsiniz.

Site kullanıcılarınız kelimeye göre fotoğraf araması yapabilir. Fotoğraflarınızı kategorilere göre düzenleyebilirsiniz.

 

Photolab

fotograf-temasi-en-iyi

Fotoğraf teması üzerinde bir diğer tema Photolab teması. Eğer her fotoğraf sizin için bir anıyı hatılatıyorsa bu temayı kullanabilirsiniz. Fotoğraflarınıza en güzel anılarınızı yazmak için bu tema tam da size göre. Photolab fotoğraf temasını fotoğraf altına uzun uzun yazı yazmayı seviyorsanız hemen bir föz gezdirin derim.

Tema tamamen duyarlı ve bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlara uyumludur.

Photographer

en-iyi-fotograf-temasi

Son fotoğraf teması ise Photograher yani fotoğrafçı temasını seçtim. Eğer kullanıcılarınızın fotoğraflarınız arasında kolayca gezinmesini istiyorsanız bu temayı kullanabilirsiniz. Fotoğraflarınızı tarihe göre sıralayabilir böylece ne zaman hangi fotoğrafları çektiğinizi öğrenebilirsiniz.

Temayı grafik tasarımcılar, ressamlar, fotoğrafçılar alıntılarınızı yazmak için kullanabilirler.

Peki sizin favori temanız hangisi?

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir