Blog tasarım

OLMAZSA OLMAZ WORDPRESS EKLENTİLERİ

AKİSMET-SPAM MESAJLARA KARŞI TAM KORUMA

İlk olarak sitemize hemen bu eklentiyi kurmalıyız. Bu yüzden OLMAZSA OLMAZ WORDPRESS EKLENTİLERİ kısmında yer vermek istedim. Çünkü bu eklenti sayesinde sitesinizde istemediğiniz spam yorumları direkt olarak engeller. Akismet sayesinde spam yorumları silmenize gerek yok bu eklenti otomatik olarak hallediyor. Akismet sadece spam yorumları değil istenmeyen oturum açmaları da engeller. 1 milyon+ kullanıcı akismet’i aktif olarak kullanıyor. Sizde kullanmalısınız. Tamamen ücretsiz bir eklentidir.

akismet-istenmeyen-yorumlar-icin-OLMAZSA OLMAZ WORDPRESS EKLENTİLERİ

Bu şekilde spam yorum olarak otomatik engellediği mesajları buradan kontrol edebilir ve silebilirsiniz. Bu sayede sitenizde gereksiz spam adresler oluşmaz.Bu eklentiyi BURADAN indirebilirsiniz. İndirdikten sonra eklentiyi etkinleştirip akismet hesabı oluşturup kullanıma başlayabilirsiniz.

LOGİNİZER-SINIRLI SAYIDA GİRİŞ DENEMESİ

 

 

loginizer-OLMAZSA OLMAZ WORDPRESS EKLENTİLERİ

Resmi Büyütmek için Tıklayınız!!!

 

Bu eklenti sayesinde sınırlı sayıda hatalı giriş denemesi oluşturur. AYARLARI şu şekilde olması önerilir. Adminler için kullanılır.

MAX RETRİES: En fazla kaç defa hatalı girişe izin verildiğidir. Ortalama “3” kez olması önerilir.

LOCKOUT TİME: Hatalı denemelerden kaç dakika sonra tekrar girişe izin vermek istiyorsanız süreyi yazınız dakika olarak. “15” dakika önerilir.

MAX LOCKOUT: LOCKOUT TİME’ın en fazla kaç kez olmasını isterseniz onu yazınız. Yine “3” kez önerilir.

EXTEND LOCKOUT: Bu hatalı denemelerden sonra kaç saatlik giriş yasağı konulmasını isterseniz onu yazınız. Saat olarak yazılacak.”24″ saat önerilir.

RESET RETRİES: “24” saat olması önerilir.

BACKLİST: Adından da anlaşılacağı gibi kara listeye almak istediğiniz IP numaralarını buraya yazarsanız bir daha sitenize bu IP den giriş yapılamaz.

LOGİNİZER EKLENTİSİNİ BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ. Site sahiplerine ücretsiz bu hizmeti sunduğu için OLMAZSA OLMAZ WORDPRESS EKLENTİLERİ yazımızda olamayı hak etmiş olacağını düşündüm.

 

W3 TOTAL CACHE- SİTENİZİ HIZLANDIRIN

w3-total-cache-OLMAZSA OLMAZ WORDPRESS EKLENTİLERİ

Bu eklenti sayesinde sitenizdeki cache dosyalarını kısaltın. Siteniz normalinden çok daha hızlı olsun W3 TOTAL CACHE gelişmiş bir ücretsiz eklentidir. 1 Milyon+ aktif kullanıcı bu eklentiyi kullanmaktadır. Sizinde kurmanızı öneririm. Sayfanızı kullanıcının ön belleğine alarak çok daha hızlı bir site oluşmasına olanak sağlar. W3 TOTAL CACHE KURULUMU VE AYARLARI adlı yazımdan bu eklentinin ayarları nasıl olmalı sorusuna yanıt bulabilirsiniz.Bu ekletinin kurulumu biraz daha karışık olduğu için tek bir yazıda toplamak istedim.

 

YOAST SEO- SİTENİZİ SEO ARACININ KONTROLÜNDE YAZIN-

yoastseo-OLMAZSA OLMAZ WORDPRESS EKLENTİLERİ

  • SEO aracı ile yazılarınızın genel analizini siz yazarken otomatik olarak tanımlar ve yazılarınızın İNDEX almasını kolaylaştırır.
  • Yazılarınızın uzunluğunu,anahtar kelimenizi,özet kısmını nasıl yazılacağını resimlerin nasıl adlandırılması gerektiği,
  • Cümle analizi sayesinde yazı içeriğindeki cümlelerinizin kelime sayısını belirler. Uzun cümlelerinizi bölmeniz için uyarır.
  • Redability bölmü sayesinde yazınızın okunabilirlik oranını ölçebilrsiniz.
  • KeyWord bölümü ile yazı içeriğinin genel analizini yaparak neyin doğru neyin hatalı olduğunu size gösterir.
  • Bu eklentiyi YOAST SEO KURULUM AYARLARI yazıma girerek okuyabilirsiniz.

Site sahiplerine bu kadar kolaylık sağlayan bu eklenti elbette OLMAZSA OLMAZ WORDPRESS EKLENTİLERİ konusunda yer almalıydı.

 

REDİRECTİON-HATALI URL-

 

Sitenizdeki bulunamayan sayfaları istediğiniz sayfaya yönlendirerek WordPress kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlar. Kurulumu ve kullanımı oldukça basittir.Eklentiler>Yeni Ekle kısmında Redirection yazarak eklentiyi kurun etkinleştirin.Daha sonra ARAÇLAR>Redirection kımına girince şu şekilde bir ekran görünecektir.

rediraction-kurulum

Burada 404 hatalarının tamamını görüntüleyebilirsiniz Hangi URL hatalı google bulmadan siz bulun. Hatalı URL buldunuz bunu nasıl yönlendireceksiniz. Çok basit. Hemen Yönlendirmeler kısmına gelerek sayfanın alt kısmında;

redirection

KAYNAK URL: Bu kısma yönlendirmek istediğiniz URL yi yazınız.

KARŞILAŞTIR; Yalnız URL-URL’ye Yönlendir.

HEDEF URL: Yönlendirmek istediğiniz URL’yi yazınız.

Herhangi bir sorunuz olursa yorum kısmına yazınız. Veya yazılması istediğiniz bir eklenti kurulumu vb. konuları yazabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

This Post Has One Comment

  1. Burak Reply

    Güzel eklentilermiş. WordPress kullananların kesinlikle kullanması gereken eklentiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir