Blog tasarım

Siteye Google Maps Ekleme – ADIM ADIM ANLATIM-

Sahip Olduğunuz Sitenize Google Maps mi Eklemek İçin Adımları Takip ET!

Sitemizde herhangi bir yeri belirtmek için veya kurumsal bir firmaysa yine müşterilerimizin adresimizi bulması için google maps eklememiz gerekebilir. Siteye google maps ekleme yöntemini adım adım anlattım. Herhangi bir eklentiye gerek kalmadan hiç zorlanmadan istediğiniz boyutta ve istediğiniz web sayfasına google maps ekleme işlemini kolaylıkla yapacaksınız.

Haydi başlayalım!

SİTEYE GOOGLE MAPS EKLEME ADIM ADIM

[vurgu color=”#dd3333″]#ADIM 1[/vurgu]

Google Maps’in sitesine girelim. Site linki → www.google.com.tr/maps/ tıklayın. Siteye girdiğiniz zaman google otomatik olarak yerini tespit edecektir.

Harita ekleme siteye

Eğer ekleyeceğiniz adres daha farklı ise google maps sitesindeki yukarıdaki arama çubuğuna adresinizi yazmaya başlayın. Buradan adresinizi bulduğunuzda “büyüteç” işaretine tıklayın. Eklemek istediğiniz yeri gösterecektir.

 

[vurgu color=”#dd3333″]#ADIM 2[/vurgu]

siteye google maps ekleme

Ben arama çubuğuna “istanbul” yazıp arattığım için istanbul ekrana geldi. Sizde ekleyeceğiniz adresi bu şekilde aratıyorsunuz. Buradan sonra “PAYLAŞ” butonuna tıklayın.  İsterseniz “Telefonunuza Gönder” seçeneği ile konumu gönderebilirsiniz. Neyse konuyu dağıtmadan siteye google maps ekleme işlemine devam edelim.

 

[vurgu color=”#dd3333″]#ADIM 3[/vurgu]

PAYLAŞ” butonuna tıkladıktan sonra bu şekilde bir ekran gelecek karşınıza buradan “Haritayı Yerleştir” kısmına tıklayın. Google maps tarafından otomatik olarak oluşturulmuş “Küçük, Orta ve Büyük” harita boyutunu seçebilirsiniz.  

Eğer haritayı yerleştireceğiniz web sayfası bu boyutlara göre küçük veya büyük ise istediğiniz şekilde ayarlamanız için “Özel Boyut” seçeneğine tıklayın. Buradaki harita ekleme kodunu alın.

Kodu kopyaladıktan siteye google maps kodunu yerleştirmek için sitemize giriyoruz.

Sitemize admin panelinden giriş yaptıktan sonra “Yazı Ekle” veya “Sayfalar” kısmından haritayı eklemek istediğimiz yeri açıyoruz.

wordpress harita ekleme

Kopyaladığınız kodu resimde gösterildiği gibi “Metin” kısmına yapıştırıyoruz. Yapıştırdıktan sonra “Görsel” kısmına tıklayarak nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Veya web sayfasında nasıl göründüğünü görmek için “Önizleme” yapmanız yeterli.

 

Siteye google maps ekleme bu kadar. Herhangi bir sorun olursa hemen yorum kısmına yaz. Yorum yapmak için siteye üye olmana gerek yok.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir