Blog tasarım

WORDPRESS HAKKINDA KISA BİR BİLGİ?

WordPress hosting firmaları ve wordpress hakkında bilgi

Herkese öncelikle merhabalar. Evet arkadaşlar. İnternet’ten uzun uzun baktığınız wordpress nasıl kuracağım sorusuna yanıt bulacağınızı umuyorum. Diyeceğim o ki işin içine girmeden bunu başaramazsınız. Etraftan bu mu daha iyi yoksa bu mu? sorularını çok araştırmayın.  Programı indirip buradan alıştırma yapabilirsiniz. Ücretsizde kullanabilirsiniz.Benim tavsiyem önce ücretsiz sürümünde biraz alıştırma yapın. Baktınız bu işi sevdiniz ücretli alır kendi blogunuzu kurarsınız. Şimdi bu blok kurarken nereden host ve domain almak gerekir. Bu işlemleri yapan onlarca site vardır.Bunlardan bir kaçı;

NATRO

TURHOST

GODADDY

HOSTİNG

Bu sitelerde hosting ve domain işlemlerinizi yapabileceğiniz onlarca siteden sadece 4’ü. Bana sorarsanız ben TURHOST’u kullanıyorum.Diğer sitelerden hosting  sitesininde iyi olduğunu düşünüyorum. Eğer diyorsanız ki ben Türkiye tabanlı bir site kurmak istiyorum. O zaman turhost u öneririm.Dünyaca kullanılan godaddy ve hosting firmaları da kaliteli firmalardır. Benim kullandığım hosting wordpress tir.

WordPress kurmak için nasıl bir yol izlenmelidir. Bunları elimden geldiğince sizlere aktarmaya çalışacağım. Turhost’u önermemin temel nedeni benim onu kullanmamdır.Kullanmadığım bir şeyi sizlere tüm detaylarını anlatamam. En önemlisi sorunlarınızı çözemem.Evet şimdi ilk önce alan adı belirlemeniz gerekir.

Bu önemli bir ayrıntıdır. Çünkü; bir daha değiştirme şansınız olmuyor. Alan adınızı belirlediyseniz. Bunu sorgulamanız gerekmektedir. BURAYA tıklayarak sorgulayabilirsiniz.Eğer sorguladınız tamam ben bu işi yaparım isimde oldu diyorsanız WORDPRESS NASIL KURULUR? başlıklı yazımı inceleyerek bunu halledebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir