Blog tasarım

WORDPRESS KURULUM VE C PANEL’E GİRİŞ

C PANEL GİRİŞ VE WORDPRESS RESİMLİ ANLATIM

Müşteri girişi yaptıktan sonra ekranı aşağı kaydırarak ürün ve hizmetler kısmından yönetim butonuna tıklıyoruz. Daha sonra açılan ekrandan c panel’e giriş yapıyoruz.C Panel

C Panel’e giriş yaptıktan sonra ekranı aşağı kaydırarak Softacouluos apps installer kısmına tıklıyoruz.Buradan Worpress seçeneğini tıklıyoruz ve diğer ekrana geçiyoruz.

wp1

Bu ekran karşınıza gelecektir.Buradan Install Now butonuna tıklayarak yükleme kurulum işlemini başlatıyoruz.Sonra ki ekranda bir takım bilgiler gireceğiz.Bu ekran karşımıza gelecektir.

11

Protokol Seçiniz:

Bu kısımda blog adresinizin nasıl başlayacağını seçiyorsunuz. Mesela benim adresim direkt http://  ile başlıyor. Burada istediğiniz başlangıç kısmını seçiniz.

Domain Seçin:

Burada yeni aldığınız domain direk ilk seçenekte karşınıza çıkar. Size kayıtlı başka domain hesaplarıda varsa burada listelenir. Neyse büyük ihtimalle ilk defa aldığınız için bir tane domain olacaktır.

Yükleme Dizini:

Dosyalarınızı nereye kaydedileceğini seçiyorsunuz. Boş bırakın direkt domain adresinize kursun.

22

Site Name: Bu kısımda sitenizin yani blogunuzun adının ne olacağına karar veriyorsunuz.

Site Description: Bu seçenekte blogunuzun sloganını seçiyorsunuz.

Enable Multisite: Adından anlaşılacağı gibi ikinci bir site adresiniz var ise işaretliyoruz. Lakin ilk defa açtıysanız burayı işaretlemeyin.

Admin Username: Buradaki isminiz basit olmamalı çünkü bu kullanıcı adı ve şifreyle wordpress admin kısmına gireceğiz. İsminiz de büyük ve küçük harf, rakam, sembol gibi, işaretlerden oluşmalıdır. Kesinlikle basit bir şey koymayın. Hemen akılda kalacak bir isim koymayın.Karışık bir ad olsun.

Admin Password: Bu seçeneğede çok zor ezberlenen bir şifre koyuyoruz. Çok önemli. İsim ne kadar önemliyse şifre daha önemli. Kimse tahmin edememeli.

Admin e-mail: Burada admin kısmını silerek kendinize özel bir isim koyunuz.

33

Hangi dile kullanmak istiyorsanız onu seçiniz.

Limit login Attempt: Burada belli sayıda admin şifresi yanlış girildiğinde otomatik kilitliyor. Burayı işaretleyin. Güvelik için.

Veri tabanı adı ve Table Prefix kısmına da karışık rakam ve harflerden oluşmalıdır.

Bunları yaptıktan sonra Yükle deyin ve tamamdır.

 

55

Yükle dedikten sonra bu ekran karşımıza geliyor. Admin URL kısmının karşısındaki adresten admin name ve admin password ile giriş yaparak blogumuzu tasarlamaya başlıyoruz. Eğer biri sorunuz olursa yorum kısmına yazabilirsiniz.

 

Konu ile alakalı önceki yazılar:

WORDPRESS HAKKINDA KISA BİR BİLGİ?

WORDPRESS NASIL KURULUR?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir