Blog tasarım

Web sitesi oluşturma adım adım anlatım

Web sitesi oluşturma nasıl yapılır? Adımları takip ederek wordpress tabanlı bir internet sitesi açabilirsiniz.

Evet arkadaşlar bir önceki yazım olan WORDPRESS HAKKINDA KISA BİR BİLGİ? adlı yazımı okursanız. Hangi firmadan hosting ve domain hizmetini almalıyım hakkında kısa bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Şimdi sizlere TURHOST firmasından nasıl hosting ve domain hizmeti alacağınız konusunda bilgi vereceğim. Ve wordpress nasıl kurulur yazımda bunlar anlatacağım.Bir önceki yazımdan isim kontrolünü nasıl yapacağınızı anlattım. İnternet adresinize karar verdiyseniz. 

WEB SİTESİ OLUŞTURMA ADIMLARI RESİMLİ ANLATIM

ADIM 1

web sitesi oluşturma

web sitesi oluşturma

Firma sitesini tıkladığınız zaman web hosting-wordpress hosting kısmına tıklıyoruz. Ekran yukarıda şekilde gelecektir.Burada diğer hosting hizmetleride bulunmaktadır.

ADIM 2

web sitesi oluşturma

web sitesi oluşturma

WordPress hosting’e tıkladınız. Karşınıza bu şekilde bir ekran gelecektir.Burada Bireysel kurulumunuzda hangi paketi seçmeniz gerektiği soruluyor.Burada önemli olan siz açacağınız blogu ne amaçla kullanacağınız. Eğer ‘kendim yazar kendim çizerim amacım sadece yazı yazmak çok kişinin okumasına gerek yok’ diyorsanız ilk üç paketi öneririm sizlere. ‘Ben blogtan ilerde para kazanmak istiyorum sürekli güncellenen bir blog açmak istiyorum’ diyorsanız. Diğer paketleri seçin. Başlangıç paketi olarak Bireysel limitsiz paketini öneririm.İlerleyen zamanlarda blogunuza fazla trafik çekerseniz paketinizi yükseltirsiniz.

ADIM 3

wordpress-nasıl-kurulur

web sitesi oluşturma

Bir paket seçtiniz satın al butonuna tıkladınız. Buradan belirlediğiniz alan adını yazıyorsunuz ve devam et diyorsunuz. Uzantınızı da seçebilirsiniz. ‘ .com .net vb.’ hangisini tercih ederseniz. Belirlediğiniz alanadını tekrar kontrol edin yanlışlık olmasın.Sonra DEVAM ET butonuna tıklıyoruz.

ADIM 4

wordpress-nasıl-kurulur

Bu şekilde bir ekran gelecektir.Durum kutucuklarından hangi uzantıyı istiyorsanız seçin.Seçtiğiniz paketi ne kadar süre kullanmak istiyorsanız.Buradaki kutucuğa tıklayarak belirleyiniz.DEVAM ET tuşuna basınız.

WORDPRESS NASIL KURULUR ADIM 5

wordpress-nasıl-kurulur4

Bu ekran geldiğinde daha yeni başladıysanız ekstra bir paket almamanızı öneririm. Gerekli değil. Yine ilerleyen zamanlarda alabilirsiniz.Sonra devamında DEVAM ET tıklıyorsunuz.Bilgilerinizi sorduğu bir ekran geliyor.Buradan bilgilerinizi girip işlemi tamamlıyorsunuz. Ücreti de yatırırsanız artık blogunuzu tasarlamaya başlayabilirsiniz.

 

Herhangi bir sorunuzu yorum kısmına yazabilirsiniz. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir