Programlar

CHEAT ENGINE NASIL KULLANILIR?

CHEAT ENGINE KULLANIMI

Cheat Engine programı adından da anlaşılacağı gibi hile mühendisi yani oyunlarda(lakin tüm oyunlarda geçerli değildir)küçük çapta hileler yapıyorsunuz.Bu hileler işte para hilesi, puan hilesi vb. hileler yapabilme imkanı sunuyor Cheat Engine programı.Sürekli güncellenen yapısıyla son versiyonu olan Cheat Engine 6.5.1 çıkmıştır.İlk defa kullanacaklar aşağıda anlattığım adımları takip ederlerse programı seveceklerdir.Yukarıda belirttiğim gibi tüm oyunlarda geçerli değildir.

Programın son sürümü Windows 10 ile uyumludur.Son sürümündeki düzeltmelerden bazıları 32 ve 64 bit bilgisayarda küçük çapta değişikliklerdir. Zaten çok büyük değişiklikleri olmuyor.Önceki versiyonlarını kullanan kullanıcılar bu versiyonu da rahat bir şekilde kullanacaklardır.

Programı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.Programı indirdikten sonra tıklayıp kurunuz.Program kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmuştur.

Cheat Engine Detaylı Anlatım

Cheat engine kullanımı

Cheat engine kullanımı

1 NO’LU YER; Buradan internet tarayıcısını seçiyoruz. Tarayıcınız üzerinden açtığınız uygulamada değişiklik yapmak için tarayıcınızı seçin. Örneğin: Google Chrome üzerinden açtığınız uygulamaya değişiklik için chrome seçeneklerini seçin.

2 NO’LU YER; Value kısmına yani “4” numaralı yere yazacağımız değerleri buradan arattırabiliriz.

3 NO’LU YER; Buradan “first scan” ile aratılan sonuçların arasında uyumsuz olanları yani değişenleri sileriz. Örneğin First Scan ile 40 tane sonuç çıktı.Ve 10-15 tanesi durmadan değişiyor. Veya daha farklı şeyler çıkıyor.”Next Scan’a basarak bunları atabilirsiniz.Bunu her yaptığımızda sonuçlar giderek azalacaktır.

4 NO’LU YER; Değişmesini istediğiniz değeri buraya yazıyorsunuz.

5 NO’LU YER; Buradan tarama tipini seçeceksiniz.Örneğin yapacağınız değer ”0.75″ değerlerini yazarken burayı “VALUE BEETWEEN” olarak değiştireceksiniz.

6 NO’LU YER; Bu kısımdan ise sayı değerlerini aratırken 4 Bytes seçiyoruz. Eğer kelime araması yapacaksak TEXT değerini seçiyoruz.

7 NO’LU YER; Buradan uygulamanın hız değerini değiştirebilirsiniz.

8 NO’LU YER; First Scan ile arama yaptığınıza tüm değerler buraya çıkacaktır. Buradaki tüm değerleri aşağı kısma almak için 9 NO’LU YER’e tıklayın.

10 NO’LU YER; Buradan aşağı kısma 9 no’lu yer vasıtası ile aldığımız değerleri seçerek silebiliriz.

11 NO’LU YER; Değiştirmek istenen değerler burada çıkar. Buradan mouse’a sağ tık yaparak Change Value seçerek istenen değeri yazıyoruz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir