microsoft movie maker video edit

Programlar

Microsoft Movie Maker Video Düzenleme Nasıl Yapılır

30 Mar , 2017  

Microsoft Movie Maker Arka Plana Resim, Müzik gibi İşlemler Nasıl Yapılır

Fotoğraflarınızla ilgili bir video oluşturmak için ücretli programlar kullanmanıza gerek yok. Microsoft Movie Maker ile fotoğraflarınızdan bir video oluşturabilirsiniz. Yine arka plana müzik ekleyebilirsiniz. Fotoğraflarınıza özel efektlerde geçiş uygulayabilirsiniz. Bunun için sadece microsoft’un programı olan movie maker uygulamasına ihtiyacınız var o kadar.

Bir çok farklı işlem yapmak için movie maker uygulaması tek başına yeter. Bu program bilgisayarınızda varsayılan olarak bulunmaktadır.

 

Windows Movie Maker Yüklü Değilse Nereden İndireceğim.

Bilgisayarımızda windows XP, Vista veya Windows 7 işletim sistemi kurulu ise movie maker uygulaması yüklüdür. Eğer bu sürümlerin üstünde bir işletim sistemi kullanıyorsanız movie maker uygulamasını BURADAN indirebilirsiniz.

 

Windows Movie Maker Müzik veya Fotoğraf Nasıl Eklenir

Düzenleyeceğimiz bir fotoğrafı veya ses dosyasını movie maker’a eklemek için movie maker uygulamasını bilgisayarınızdan açın.

Sonra videolara ve fotoğraflara göz atmak için burayı tıklayın yazan yere tıklayın. Sonra düzenlemek istediğiniz ses ve fotoğraf dosyalarını seçiniz.

Seçtiğiniz ses ve fotoğraf dosyalarınızı “” dedikten sonra dosyalarınızı movie maker’a aktarmış olursunuz.

movie maker fotoğraflardan video yapma

 

Windows Movie Maker Film Nasıl Oluşturulur?

WMM alt kısmında yer alan zaman ölçeğini görebilirsin. Burada ses ve fotoğraf dosyalarını aynı anda görebilirsin. Yine fotoğraf sırasını belirleyebilir ve müzik ekleyebilirsin.

Fotoğrafların gösterilme sürelerini ise fotoğrafa tıkladıktan sonra üst menüde yer alan Düzenle>Süre kısmından gösterilmesini istediğiniz süreyi belirleyebilirsiniz.

 

Windows Movie Maker’da Geçişler Nasıl Eklenir?

Her fotoğrafa veya videoya girişin nasıl olacağını da belirleyebilirsiniz. Bunun için görsel efekt vermek istediğiniz fotoğrafı seçin. Sonra üst menüde yer alan animasyonlar sekmesine tıklayın. Buradan istediğini geçişi belirleyin.

 

Nasıl göründüğünü görmek için animasyonun üstüne mouse işaretleyicisini getirmeniz yeterlidir.

 

Movie Maker İle Bir Video’ya Başlık ve Alt yazı Nasıl Eklenir?

videolara yazı ekleme nasıl yapılır

Videolara alt yazı nasıl eklenir.

Windows Movie Maker ile videolarınıza istediğiniz yerde çıkmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin web sitenizin veya facebook sayfasınızın  kenarda bir yerde görülmesini istiyorsanız buradan halledebilirsiniz.

Bunu yapmak için; Giriş kısmından başlık seçeneğine tıklayınız sonra görünmesini istediğiniz başlığı yazınız. Ve mouse ile görünmesini istediğiniz yere çekin. Hangi resimlerde görünmesini istiyorsanız metin çubuğunu istediğiniz yer kaydırın sonra süresini de ayarlayınız.

 

Video’ya Kendi Sesimi Nasıl Eklerim?

Movie Maker ile videolarınıza kendi ses dosyanızı canlı olarak kaydedebilirsiniz. Bunu yapmak için; giriş>anlatımı kayda al kısmından kendi sesinizi ekleyebilirsiniz.

 

Microsoft Movie Maker Video Kaydetme Nasıl Olur?

Hazırladığınız projeyi kaydetmek için dosya>projeyi farklı kaydet ile videonuzu istediğiniz yer kaydedebilirsiniz.

 

Hazırladığınız Videoları Youtube, Vimeo, Facebook ve Diğer Sitelere Çevirmek İçin.

Hazırlanan videoları youtube, vimeo, facebook, iphone, android, flickr gibi yerlere kaydetmek için sağ üst kısımdan filmi kaydet seçeneğinden kaydetme işlemini yapabilirsiniz.

 

Microsoft Movie Maker’da yapmak istediğiniz herhangi bir şeyi yorum kısmından sorabilirsiniz.

, , , ,


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir