Programlar

PHOTOSCAPE 3.7(Fotoğraf düzenleyici)

PHOTOSCAPE 3.7

photoscape-logo
Photoscape  fotoğrafların basit ve eğlenceli bir şekilde düzenlenildiği programdır. Program ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunulmuştur.Programın en güncel sürümü PhotoScape 3.7 dir. Bilgisayarlarda kullanılır. Telefonlar için zaten yüzlerce fotoğraf düzenleyici uygulamalar var. Photoscape iyi bir program isteyip ama para vermem diyenler için tasarlanmış gibi. PhotoScape yanınızdan ayırmamanız gereken bilgisayarınızda bulunmasını gereken bir programdır. Ya niye bu kadar methediyorsun bu programı diye sorunlar için söylüyorum. Ücretsiz bir program bu kadar iyi olamaz diye düşünüyorum. Ve programı biraz inceleyelim diyorum. Hadi başlayalım. İlk önce programı indirmeniz gerekli. Buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Peki indirdik şimdi bunu nasıl kullanacağız.

PhotoScape programını bilgisayarınıza indirip kurduktan sonra açtığınızda bu şekilde bir ekran gelecektir. Burada düzenleyici, toplu düzenleyici, anigif  vb. işlevleri bulunmakta.Programın kullanımı gayet basittir. İlk defa kullananların dahi rahat bir şekilde yapabileceğine inanıyorum.

photoscape

DÜZENLEYİCİ:Bu kısımdan fotoğraflarınıza çerçeve ekleyebilir,yeniden boyutlandırabilir,renk ve ışığı ayarlayabilir,kırpma ve nesne ekleme işlevlerini yapabilirsiniz.

GÖSTERİCİ:Bu kısımdan herhangi bir konuma tıkladığınızda o konumdaki tüm fotoğrafları gösterir. Bilgisayarda düzenleyeceğiniz fotoğrafı çabucak bulmanıza yarar.

TOPLU DÜZENLEYİCİ:Burada birden fazla fotoğrafınızı aynı anda düzenleyebilmemize olanak sağlar.

SAYFA:Bu kısımda ise bir sayfa yüzeyine fotoğraflarınızı nasıl yerleştireceğimize yardımcı olur. Bir sürü filtresi vardır.Yine çerçeve ekleme işlevinide gerçekleştirebilirsiniz.

BİRLEŞTİRME:Burada seçmiş olduğunuz fotoğraflarınızı birleştirip tek bir fotoğraf yapma imkanı sunuyor bizlere.

ANİGİF: Bu kısımda ise resimlerinize güzel animasyonlar ekleyerek gif resimleri yapabilirsiniz.

YAZDIR:Programın en sevdiğim kısmı budur.Burada bir sürü seçenek yani hazırlamış olduğunuz resmi nasıl hangi boyutta ne şekilde çıkaracağını ayarlıyorsunuz.

Peki biz bu programı neden kullanmalıyız. Özellikleri nelerdir bir bakalım;

  • Bu program ile fotoğraflarınızı görüntüleyebilirsiniz.
    Fotoğraflarınızı yeniden boyutlandırabilirsiniz ,arka ışığını düzenleyebilir renklendirme yapabilirsiniz, konuşma pencereleri ve balonlar ekleyebilme, yazı ekleme yapabilir,kesme,biçme kısacası fotoğrafta çoğu işlevi yapabilmenizi sağlayan  editör tür.
  • Gösterici özelliğiyse kullanıcılara çok büyük bir kolaylık sağlıyor. Burada fotoğrafları hızlıca bulup zaman kaybı olmadan fotoğraflarınızı düzenleyebiliyorsunuz.
  • Photoscape, ile birçok fotoğrafı birleştirip yeni bir fotoğraf  yapabilirsiniz
  • Fotoğraflarınıza animasyon ekleyebilir
  • Ekran görüntüsü yakalayıp düzenleyerek kaydedebilirsiniz
  • Bilgisayar ekranından renk tonu seçebilirsiniz
  • Programın daha birçok işlevi bulunmakta eğer sizde ücretsiz fotoğraf düzenleyici arıyorsanız indirmenizi tavsiye edebilirim.Buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir