Programlar

10 Adet Bilmeniz Gereken Ses Düzenleme Programları

Ses Dosyalarınızı Düzenleme ve Güzelleştirme Programları

Dijital ses düzenleme için kullanılabilecek sayısız yol ve araç vardır. Bunlardan 10 tanesi şu şeklide;

1. AUDACİTY

 

Audacity ses kaydı ve ses düzenleme için ücretsiz ve açık kaynak bir programdır. Canlı ses kaydetmenize olanak tanır. Ogg Vorbis, MP3, WAV veya AIFF ses dosyalarını düzenledikten sonra herhangi bir CD içine kayıt edebilirsiniz. Ayrıca kopyalama, ses ekleme ya da iki sesi karıştırma gibi özellikleri de mevcut. Sessiniz güzelleştirmek ve ön plana çıkarmak için arka plan gürültülerini de kaldırabilirsiniz.

ses düzenleme programı

2. POWER SOUND EDİTÖR

Power sound editör ses verilerinizi bir çok gelişmiş ve güçlü özellikleriyle ses düzenleme ve kayıt için ücretsiz bir araç.

Siz seslerini düzenleyerek daha canlı ve güzel olmasını sağlayabilir, ses dosyalarını birbiri ile karıştırabilirsin. Reverb, Chorus ve Echo gibi efektler ekleyebilirsin. Düzenlediğin ses dosyalarını CD üzerine yakabilirsin.

Ses efekt programı

3. MP3DIRECTCUT

Sıkıştırılmış mp3 dosyaları için hızlı bir ses düzenleyici program. Sesleri direkt kesebilir, belirli bir süreyi kopyalayabilir, farklı bir ses dosyasını yapıştırabilirsiniz.  Ses dosyalarını açmak için farklı bir programa gerek yok çoğu ses dosyasını açabiliyor. Program sayesinde ses dosyasında duraklama noktaları oluşturabilirsiniz.

Ses efekt programı

4.MUSIC EDITOR FREE

Müzik editörü programı ses düzenleme konusunda bir çok ödül sahibi. Müzik ve diğer sesleri kaydetmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir program. Ses dosyalarında kesme, kopyalama ve yapıştırma yapabilirsiniz. Ve ses dosyasını düzenlerken yankı, ses genişletme, gürültü azaltma gibi efektler kullanabilirsiniz.

ses düzenleme programı

5.WAVOSAUR

Wavosaur ses editörü, ses dosyalarını düzenleme, işleme, kaydetme, wav ve mp3 dosyalarını düzenlemek için kullanabileceğiniz ücretsiz ses editörüdür. Wavosaur ile müzik döngüsü, kayıt analizi, dosyaları toplu olarak dönüştürme gibi birçok özelliği mevcuttur. Yine bu program VST Eklentileri, ASIO sürücüsü, çok kanallı wav dosyalarını gerçek zamanlı olarak efekt işler. Ses tasarım için bu programı kullanabilirsiniz.

ses düzenleme programı

6. TRAVERSO DAW

Traverso ses editörü kullanıcı arayüzü gayet kullanışlı ve kolay anlaşılabilir. Ses kayıtlarını birbiri ile eşleştirebilirsiniz. Seslerinizi kaydedebilir ve rahatlıkla düzenleyebilirsiniz. Traverso ses düzenleme programı ile birçok arka plan gürültüsünü kaldırabilirsiniz. Ve daha bir çok özelliğiyle Traverso ses düzenleme programını kullanabilirsiniz.

Ses efekt programı

7. ARDOUR

Ardour dijital bir ses düzenleme uygulaması. Siz bu program ile seslerinizi kaydedebilir, düzenleyebilir ve multi-track özelliğiyle seslerinizi karıştırabilirsiniz. Kendiniz için bir şarkı CD’si oluşturabilirsiniz. Ses, müzik ya da karışık video üzerine ses denemeleri yapabilirsiniz.

Ardour Özellikleri;

1. Çok kanallı kayıt ve sınırsız geri alma

2. Güçlü ses karıştırma özelliği

3. Birçok ortam özelliği

4. Ve daha birçok özelliğiyle Ardour ses düzenleme programı na göz atabilirsiniz.

Ses efekt programı

8. ROSEGARDEN

RoseGarden ses düzenleme programı genel amaçlı ücretsiz bir müzik editörüdür. RoseGarden uygulamasını besteciler, müzisyenler, müzik öğrencileri ve küçük stüdyo veya ev kayıt ortamları için ideal bulunmaz bir program. Linux işletim sisteminde de kolaylıkla çalışan ses düzenleme programıdır.

ses düzenleme programı

9. EXPSTUDIO AUDIO EDITOR

Metin dosyalarını düzenler gibi ses kayıtlarınızı düzenlemek ister misiniz? İşte tam aradığınız program. Belirlediğiniz ses dosyalarınıza çeşitli ses efektleri vermek için ve farklı ses formatlarına dönüştürmek için Expstudio Audio Editör ses düzenleme programını kullanın.

Yüklediğiniz ses dosyalarını ses dalgası biçiminde görüntülerken bunlara aynı ses efekti verebilirsiniz.

Ses efekt programı

10. LMMS

LMMS ile bilgisayarınızda ses üretebilirsiniz. Ücretli programlara verecek miktarda paranız yoksa çapraz platform olarak LMMS‘yi kullanabilirsiniz. Sesleri analiz edebilir ve birbiri ile karıştırabilirsiniz. Kullanıcı arayüzü gayet basit ve anlaşılırdır.

ses düzenleme programı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir