Programlar

USB Disk Yazmaya Karşı Korumalı Yapma ve Bilgisayarı Koruma

USB Disk Yazmaya Karşı Korumalı Yapma Programları ve Bilgisayarı USB Virüslerine Karşı Koruma

Flash belleklerinizi sürekli kullanıyorsanız, masaüstü bilgisayarlarınızdan dizüstüne veya tam tersi şekilde. Dosya aktarımı konusunda bize en hızlı yolu sunan usb belleklerimize bulaşmış olan virüslerin bilgisayarımıza girmesini engellemeliyiz.  Bilgisayarımızı korumak için usb virüs engelleme programlarını kullanarak ve usb disk yazmaya karşı korumalı yapmalıyız. Bilgisayarınız için 10 usb virüs engelleme programı.

Bilgisayarınıza garanti olsun diye 1’den fazla programı aynı anda kullanmayın. Bir tanesi yeterli.

 

[vurgu color=”#dd3333″]USB Disk Security[/vurgu]

Yazmaya Karşı Korumalı Yapma

USB Disk Yazmaya Karşı Korumalı Yapma

USB Disk Security, bilgisayarınıza bağlı USB Flash’dan bulaşabilecek virüs ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlar. Bilgisayarınıza kuruduktan sonra bir daha açmanıza gerek yoktur. Bilgisayarı her başlattığınızda çalışır. Sadece usb virüs engelleme anlamı yok.

Özellikleri;

–  Ayrıca USB veya herhangi bir harici depolama aygıtını bilgisayara taktığınız anda otomatik tarama yapar.

Bilgisayarınızda ki dosyaların aktarmadan önce şifre koyarak güvenliğinizi bir kat daha artırabilirsiniz.

Aynı şekilde harici depolama aygıtlarınıza da şifre koyarak USB disk yazmaya karşı korumalı yapabilirsiniz.

Güvenmediğiniz Web siteleri URL’lerini önceden taramanıza yardımcı olarak güvenliğinizi bir kat daha artırabilirsiniz.

 

[vurgu color=”#dd3333″]USB Threat Defender[/vurgu]

Bilgisayarı Usb Virüsünden Koru

USB Threat Defender

USB Threat Defender programı sadece bilgisayarınızı usb virüslerinden korumaz. usb belleklerinize sizin izniniz olmadan giriş yapılmasını önlemek için autorun.inf dosyası oluşturarak ve usb disk yazmaya karşı korumalı yapar.Herhangi bir harici depolama aygıtı olan usb flash bellekten virüs girişini engeller.

Özellikleri;

– En önemli özelliği sizin tarafınızdan oluşturulmamış autorun dosyalarını silmenize yardımcı olur.

– Sürekli güncellenen alt yapısı ile size son güvenlik önlemlerini sunuyor.

 

[vurgu color=”#dd3333″]McAfee VirüsScan USB[/vurgu]

Flash Bellek Virüs Engelleme

USB aygıtı için kanıtlanmış en iyi koruma programı şüphesiz tanınan mcafee programı olmalı. Otomatik olarak günlük antivrüs güncelleştirmeleri arkaplan da sizi rahatsız etmden çalışır. Bu şekilde ise USB sürücünüzü en son güvenlik önlemleri ile korumaya alır. Fakat programın deneme sürümü yok. Ama bilgisayarınızı en üst seviye de korumaya almak isterseniz mcafee tam da aradığınız programdır.

 

[vurgu color=”#dd3333″]USB Immuizer[/vurgu]

usb disk yazmaya karşı korumalı

Türkçesi usb bağışıklığı gibi bir anlama gelmektedir. USB Immuizer programı USB belleklerinizi veya SD kartlarınıza virüslere karşı bağışıklık sağlar. Yani USB disk yazmaya karşı korumalı olur. Bunu da autorun.inf dosyası ile yapar. Bu şekilde bilgisayarda herhangi bir virüslü dosya USB belleğinize giremeyecektir. Kötü amaçlı yazılımlar ve virüslü dosyalardan harici depolama aygıtınızı korumak istiyorsanız USB Immuizer programını denemelisiniz.

 

[vurgu color=”#dd3333″]Panda USB Vaccine[/vurgu]

Flash Bellek Virüs Engelleme

Her türlü harici depolama aygıtından gelebilecek kötü amaçlı yazılım ve virüslere karşı tam koruma sağlar.

Programın şöyle güzel bir yanı var. Hem bilgisayarınıza USB’den gelcek tehlikelere karşı koruma sağlıyorsunuz. Hemde bilgisayardan USB^ye gelecebilecek tehlikelere karşı koruma sağlıyorsunuz. Bunu nasıl mı yapıyor? Bilgisayar ve USB depolama aygıtlarına autorun.inf özelliği ekleyerek hallediyor. Ve bilgisayarınızın otomatik çalışma özelliğini bloke ederek tehlikeli yazılımların bilgisayarınıza bulaşmasını engelliyor.

 

[vurgu color=”#dd3333″]Ninja Pendisk[/vurgu]

Ninja, bilgisayarları USB’den gelen virüslere karşı korumak için tasarlanmış popüler ve ücretsiz bir programdır. Bilgisayarda sessizce arka planda çalışarak herhangi bir sorunda sizi uyarır. Autorun.inf ve ctfmon.exe gibi dosyalara eki eder.

 

[vurgu color=”#dd3333″]USB Guardian[/vurgu]

Usb Guardian küçük boyutlu usn disk yazmaya karşı korumalı yapan bir programdır. Bu şekilde bir bilgisayardan bir bilgisayara kolayca film, MP3 dosyaları, belgeler, resimler ve USB sürücüsü ile bulaşan virüslere karışı koruma sağlar.

 

[vurgu color=”#dd3333″]Autorun Protector[/vurgu]

Autorun Protector, çıkarılabilir cihazınızı diğer kaynaklardan gelen virüslere karşı koruyan iki yönlü koruma sağlar. Bu sayede virüslerin yayılmasını da engeller.

 

[vurgu color=”#dd3333″]Autorun Virus Remover[/vurgu]

Autorun ve autorun.inf virüslerini kalıcı olarak kaldırmak için kullanılır. Ayrıca USB Flash bellekler tarafından bilgisayara bulaşmaya çalışan virüsleri de engeller. Usb disk yazmaya karşı korumalı yapma gibi bir özelliği yoktur. Sadece bilgisayarınızı USB’lere karşı korur.

 

Programları indirmek için google’da ismini aratmanız yeterlidir.

This Post Has 5 Comments

 1. Yavuz Reply

  Sayenizde usb diskimi yazmaya karşı korumalı yaptım. Ayrıca verilen programların çoğu hem bilgisayarımızı hem de flash belleğimizi koruyor. En beğendiğim flash bellek koruma programı usb disk security zaten bilgisayarımda da bu programı kullanıyorum. Bilgilendirici yazı için teşekkürler.

 2. Erman Reply

  Gerçekten flash disklerimizi korumaya yönelik bir çok uygulama arasından seçilmiş. Usb disk yazmaya karşı korumalı yapmak için güzel programlar mevcut. Şuan deniyorum. Bakalım nasıl programlar…

 3. Taha Reply

  USB ve bilgisayarı birbirine karşı korumak için bu programlar yeterli sanırsam.

 4. Gül Reply

  Bilgisayarımı USB’den gelen virüslere karşı korumak için bu programlardan birini kullanacağım. USB Driver ilk sırada paylaştığınıza göre daha iyi bunu kullanacağım. USB’yi de aşılama seçeneği var bu iyi. Yazı için teşekkürler.

 5. Mustafa Reply

  Tam aradığım bilgisayar programları.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir