torrent

Programlar

Utorrent Hızlandırma – Daha Hızlı Nasıl İndirilir?

5 May , 2017  

Utorrent Hızlandırma Nasıl Yapılır?

Torrentlerden bir şeyler indirme konusunda henüz yeniyseniz, torrent dosyalarını nereden nasıl bulacağınızı biliyorsanız utorrent dosyalarını programa nasıl yükleyeceğinizi de biliyor olabilirsiniz.

Ancak utorrent indirme için hepsi bu kadar değil birde bu işin hız kısmı var. Bazı utorrent dosyalarını indirirken yavaş iniyor olabilir. İşte utorrent hızlandırma için size bir kaç yöntem derledik bunları okuyup uygularsanız utorrent hızlandırma işlemini yapabilirsiniz.

Utorrent’i daha hızlı hale getirmek için seed, kablosuz bağlantı veya kablolu bağlantı, bant genişliği ayarları, utorrent geçerli sürümünüz, ve farklı ayarlarınızı kontrol etmeniz gereklidir.

Utorrent Nasıl Hızlandırılır?

1-) Utorrent İndirme İçin Kaç Kişi İzin Vermiş?

utırrent hızlandırma nasıl yapılır

Seed sayısı ne kadar yüksek olursa daha hızlı indirilir!

Torrent dosyasını kaç kişinin indirdikten sonra bile başkalarının indirme için izin verdiği gösterir. Bu sayı ne kadar çoksa o kadar daha hızlı indirme sağlarsınız.

Dosyayı indirirken sayı çok az ise güvenilir farklı bir kaynaktan indirmeyi deneyin. Eğer yeterli sayıda seed sayısına ulaşırsanız dosyayı indirme için maksimum hıza çıkarabilirsiniz. Müzik ve film indirirken dikkatli olun ve güvenilir kaynaklardan indirmeyi sağlayın.

 

2-) Wi-fi bağlantınız

utorrent hızlı indirme

Mümkünse İndirme Yaparken İnterneti Tek Kişi Kullanın!

Wi-fi bağlantınıza direk olarak bağlanmayı deneyin. Eğer mümkünse kablolu bir bağlantı da yapabilirsiniz. Ek olarak internet bağlantınızı o anda kaç kişinin kullandığı utorrent hızına etki ediyor.

 

3-) Tek Seferde Kaç Dosya İndiriyorsunuz?

utorrent hızlandırma

Dosyaları Tek Tek İndirin!

Utorrent kuyruk ayarlarından tek seferde bir dosyanın indirilmesini sağlayıp tek dosyaya daha geniş bant atayın. Birden fazla dosyayı aynı anda indirmeye kalkarsanız tüm dosyaların indirilmesini beklersiniz. Ama tek tek indirirseniz mesela; bir film indiriyorsunuz ilk birini indirin sonra indirmiş olduğunuzu izlerken bir diğeri insin. Bunu nasıl yapacağım;

 

  • Utorrent bilgisayarınızda kurulu ise ayarlar(options) kısmına tıklayın. Buradan tercihler(Prefences) tıklayın.
  • Sonra sol taraftaki Queuing’i tıklayın.
  • Açılan ekranda sol tarafta gelen ekranda tek seferde aktif olacak indirme sayısını 1 yapın. Son olarak uygula ve tamam tıklayınız.

 

4) UPnP bağlantı noktası eşleşmesini etkinleştirin. Bu sayede utorrent güvenlik duvarınızı atlamasına izin verecek ve seed sayısının artmasına neden olacak bu da indirme hızınızı artıracaktır. Bu en iyi aktarım süresini belirleyecektir. UPnP bağlantıyı etkinleştirmek için;

Ayarlar(options) > Tercihler(Prefences) > Connection tıklayınız. Burada UPnP bağlantı noktasını etkinleştir( Enable UPnP port mapping) kısmını işaretleyin.

Sonra uygula ve tamam deyiniz.

 

5) Son Sürümü Yükledin mi ?

Utorrent hızlandırma için programın sürekli olarak güncel olmasını sağlayınız. Güncellemeleri kontrol etmek için;

Yardım (Help) kısmından Güncellemeleri kontrol et( Check for Updates) diyerek düzenli olarak manuel kontrol sağlayabilirsiniz.

 

6) Sürekli olarak utorrent indirme işlemlerini yapıyorsanız internet hızınızı yükseltmek için internet paketinizi artırabilirsiniz.

 

7) İndirme yaparken eğer tracker sayısını artırmak için indirilen dosyaya sağ tıklayın ve add tracker deyiniz. bu sayede seed sayısını artırabilirsiniz.

 

8) Dosya indirme hızı normal olarak düşük hızda belirlenmiş olabilir bunun içi indirilen dosyaya çift tıklayınız. Sonra Max download rate kısmını yükseltin bazen bu 1 mb felan ayarlanmış olabilir. Bu da indirme hızını limitler eğer 0(Sıfır) yaparsanız limiti kaldırmış olursunuz.

 

Utorrent Hızlandırma İşlemlerinde veya torrent ile ilgili sorularınızı yorum kısmına yazınız.

, ,


One Response

  1. Utorrent dedi ki:

    Utorrent programını hızlandırıp indirebileceğimiz şeyler paylaştığınız sağol.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir