twitter'da mesajlar bulup silme

Sosyal Medya

Eski Tweetleri Bulma ve Tweet Silme Nasıl Yapılır?

4 May , 2017  

Önceden Attığınız Tweetleri Tek Tek Aramayın Twitter’ın Bu Özelliğini Kullanın!

Twitter’a yazdığımız mesajları bazen geri silmek isteyebiliriz. Bazen de geçmişte mesaj attınız ve ne zaman attığınızı hatırlamıyorsanız aramanıza gerek yok twitter gelişmiş arama özelliğini kullanarak tweet silme işlemlerini bulabilirsiniz.

Twitter’ın bu özelliği sayesinde mesajların tamamını belirli bir tarih aralığında çıkarabilir ve silebilirsiniz. Sadece eski tweetleri bulmanın yanısıra RT’leri ve beğenileri de bulabilirsiniz.

 

[vurgu color=”#dd3333″]Twitter’ın Gelişmiş Arama Özelliğini Kullanarak Eski Tweet Silme İçin[/vurgu]

 

1) İlk önce twitter hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Twitter hesabınıza giriş yaptıktan sonra https://twitter.com/search-advanced   (tarayıcınızın adres çubuğuna bu linki kopyalayıp yapıştırın)

2) Bu kısımda herhangi bir hashtag veya mesajı bulmanızı sağlayan bir kelime girerek mesaj filtrelendirmesini yapabilirsiniz. Bu aramada bu kelime veya hastag geçen tüm mesajlar listelenecektir. Sonra;

3) Bir kelime veya hastag’ı girdikten sonra kişiler sekmesinde yer alan bu hesaplardan, bu hesaplara, bu hesaplarda bahsedilen kısımlarını kullanarak filtrelendirmeyi yapabilir ve tweetleri bulabilirsiniz.

4) Bundan sonra arama yapmak için Enter tuşuna basmanız yeterlidir.

5) Sonra arama kriterleri neticesinde ortaya çıkan tweetlerinizi bulacaksanız tarih sıralamasına göre çıkan tweetlerden istediklerinizi silebilirsiniz. Çıkan tweetleri tek tek silebilirsiniz toplu TWEET SİLME yapamazsınız.

mesaj silme

Twitter’da mesaj silme

Tweet Bulma ve Silme İile ilgili herhangi bir sorunuzu yorum kısmına yazabilirsiniz.

, , ,


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir