Sosyal Medya

Facebook Lite Nedir Ne İşe Yarar Apk İndir

21 Nis , 2017   Gallery

Facebook Lite Android Uygulaması

Facebook’un sahip olduğu facebook lite uygulaması ile facebook çok veri harcayan ve düşük android versiyonlu telefonlarda daha rahat çalışmasını sağlamak için facebook lite uyulmasını geliştirdi. Facebook lite uygulaması telefonlarda sorunsuz çalışmaktadır.

Facebook lite uygulaması sayesinde facebook messenger uygulamasını indirip android telefonunuza kurmanıza gerek yok. Facebook’un standart sürümünde oynatamayacağımız birçok videoyu facebook lite uygulamasını ile donmadan ve kasmadan videoları izleyebilesiniz.

Facebook’un Lite Uygulamasından Birkaç Görüntü

Facebook lite indirmek bana ne kazandırır?

#1 Hızlıca indirerek fazla beklemene gerek olmaz.

#2 Belkide sosyal paylaşım platformlarında kullanılan android uygulamalar arasında en hızlısı.

#3 İnternet paketini çok mu harcıyor. O zaman facebook’un daha az veri kullanan bu uygulamasını denemelisin.

#4 Biraz daha abartsalar internetsiz telefonda bile gireceksiniz. Şaka şaka o kadar da değil. 2G ve yavaş ağlarda kullanılması için tasarlanmıştır.

#5 Messenger sürümüyle uğraşmanıza gerek yok. Arkadaşlarınızla konuşma için indirin gitsin(:

 

Facebook Lite Faydaları ve Neden İndirmeliyim?

İlk olarak telefonda kapladığı alan önemsenmeyecek kadar az. Benim telefonumda kapladığı alan şuan 1.33MB. Facebook’un standart uygulaması ise 50MB. O yüzden bu telefonda facebook’u sürekli olarak kullanıyor veya çok az da olsa facebook’a giriyorsanız bu uygulamayı indirmelisiniz.

Yine facebook’un lite uygulamasında fotoğrafların tam çözünürlükleri ilk anda yüklenmez. Eğer tüm netliği ile görmek isterseniz fotoğrafa tıkladıktan sonra indirin. Bu sayede fotoğraflar ekranınıza daha hızlı düşer.

Fotoğrafları yükleme yaparken görüntüler sıkıştırılarak kullanıcılara gösterilir. Bu sayede çok yavaş olan internet bağlantılarında dakikalarca yüklenmesini beklemenize gerek olmaz.

Android telefonunuzda RAM’i fazla kullanmayıp telefonunuzun yavaşlamasına neden olmaz. Yine hafıza sorunu yaşayan telefonlarında facebook’un bu sürümünü indirmesi gerekli sonuçta 2 MB bile yer kaplamıyor.

 

Kullanıcı Arayüzünde Neler Var?

Facebook lite mobil web sitesi için oluşturulmuş bir uygulama değildir. Tamamen kullanıcıların daha hızlı facebook’a girmesini sağlamayı amaçlamaktadır.

Facebook’ta durum güncellemesi paylaşma alanını üst kısma taşınmış bu sayede tek parmakla üst kısmından tüm facebook’u rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Anasayfa, Arkadaşlık istekleri, Mesajlar, Bildirimler, Arama ve Seçenekler kısımları facebook lite uygulamasında da üst kısmı da fakat daha büyük simgeler kullanılarak dokunmatiğe sorun yaşanacağını sanmıyorum.

Düşük çözünürlüklü ekranlar için yazılar daha büyük gösterilmiş. Bu sayede okurken “gözleriniz kanamayacak(:” rahatlıkla ekran keşke yakınlaşsaydı demenize gerek yok.

Bildirim ekranı ise gayet birbirinden ayrıştırılmış alanlardan oluşmakta gayet okunaklı ve birbirine karışmayacak şekilde tasarlanmış.

Kaydırma işlemini yaparken ekran donması yaşamıyor. Yani veriler yüklenirken düşük RAM ve düşük CPU harcamakta. Bu yüzden facebook’un standart sürümünden farklı olarak telefonu yavaşlatan özellikler kaldırılmıştır.

Sonuç olarak uygulama gayet düzenli, kullanıcı odaklı ve hızlı olarak tasarlanmıştır.

 

FacebookLite İle Mesajlaşma

Facebook tüm kullanıcılarına messenger sürümünü indirtmek için zorlar fakat lite sürümü kullanıyorsanız kesinlikle messenger sürümünü kullanmanıza gerek yok. Facebook’un lite sürümü tek başına yeter.

Lite sürümünde de yine bir sürü ifade bulunmakta mesajlaşırken emojileri etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. Temel ifadelerin hepsi lite sürümünde bulunmaktadır.

Mesajlaşma kısmında görüldü özelliği de var. Kısacası neredeyse messenger sürümünde olan her şey burada da var.

 

Facebook Lite Uygulamasını Nasıl İndirebilirim? FACEBOOK LİTE İNDİR.

Android uygulamasını hızlıca yüklemek için : ==> Tıklayın.

Uygulamanın adı: FacebookLite

Uygulamayı geliştiren: Facebook

Şuana kadar indirme sayısı: 100+ milyon +1 siz (:

Kullanıcı Oyları: 4.852.944 oydan ortalama 5 üzerinde 4,2

Birde facebook’un lite uygulamasını senden duymak isteriz. Facebook ‘un bu android uygulaması sence nasıl ne düşünüyorsun? Herhangi bir şekilde sana faydası olur mu? Bize yorum olarak bildir hadi!

, , , , ,


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir