Sosyal Medya

Gmail Şifre Nasıl Değiştirilir? Gmail Şifre Değiştirme Adımları

18 Nis , 2017  

Gmail Şifre Nasıl Değiştirilir?

Gmail hesabınızın şifresini unuttunuz veya daha güçlü ve farklı bir şifre koymak istiyorsanız adımları takip ediniz. Gmail şifre değiştirme için hesabınızın telefonda veya bilgisayarda açık olması gerekir. Bunun için gmail şifrenizi biliyor olmanız gerekmektedir. Kullanmakta olduğunuz gmail hesabınızda telefon ayarlarını, rehberinizi ve uygulama ayarlarını gibi birçok veride saklanır. 

Gmail hesabınızda birçok uygulama verisini senkronize ederek başka bir telefon veya bilgisayardan hesabınızı açtığınızda uygulamada kaydetttiğiniz verilerinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

Bilgisayardan Gmail Şifre Değiştirme Nasıl Yaparım?

1-) İlk önce gmail hesabınıza giriş yapınız. Eğer hesabınız bilgisayar üzerinde açık değilse [button url=”https://myaccount.google.com” target=”_blank” color=”#dd3333″]buradan[/button] gmail hesabınızı açınız.

gmail şifre değiştirme

Google Hesabı Şifresi Değiştmre

2-) İlk sıradaki Oturum açma ve güvenlik sekmesindeki google’da oturum açma kısmına tıklayınız.

gmail şifre değiştirme

şifre değiştirme

3-) Gelen ekranda Şifreyi seçiniz. Seçtikten sonra sizden tekrar oturum açmanız istenecektir. Oturumu tekrar açtıktan sonra şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Şifreyi değiştirirken güçlü bir şifre seçiniz. Güçlü bir şifre sadece uzun olması değil içinde büyük, küçük harfler, rakamlar, sembollerden oluşmalıdır. En azından 8-10 karakterlik bir şifre oluşturmanız şifre gücü açısından iyi olabilir.

Eğer gmail hesabınız daha güvenli hale getirmek istiyorsanız iki adımlı doğrulama seçeneğinden bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.
Küçük Notlar: 

Şifrenizi değiştirmek için şuanda kullanmış olduğunuz şifrenizi bilmeniz gerekiyor.

Eğer kullanmakta olduğunuz şifrenizi bilmiyorsanız gmail hesabınızı açarken ayarlamış ikincil e-posta ve telefon numaranızdan şifrenizi de sıfırlayıp değiştirebilirsiniz.

Hesabınızı kurtarmak için google hesap kurtarma yazıma göz atabilirsiniz.

, , , ,


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir