google hesap kurtarma

Sosyal Medya

Google Hesap Kurtarma – Gmail Şifrenizi mi Unuttunuz?

19 Mar , 2017  

Gmail Hesap Kurtarma

Bu yazıda kaybolan bir mail adresinizin şifresini nasıl alacağınız veya bulacağınız anlatılmıştır. Eğer google hesap kurtarma için şifrenizi unuttunuz veya hesabınız saldırıya uğradı ise bu adımlarla geri alabilirsiniz.

Google Hesap Kurtarma Kısaca;

1. Gmail Şifresini mi unuttunuz.

2. Cep telefonum değişti ne yapmalıyım?

3. Gmail hesabım hacklendi.

4. 270 günden fazla uzun süredir girmiyordum.

 

1. Gmail Hesabımın Şifresini Unuttum Nasıl Bulacağım veya Alacağım.

Eğer google şifresini unuttuysanız bunu şifremi unuttum kısmından halledebilirsiniz. Veya buradan daha ayrıntılı bir seçenekten seçip hesabınızı kurtarmanın farklı yollarını öğrenebilirsiniz. Bu forum kısmından google hesabınızı kurtarmanın çeşitli yollarını öğrenebilirsiniz.

– İlk olarak hesap destek sayfasını ziyaret etiğinizde bu şekilde bir ekran görünecektir.

Bu kısma e-posta adresinizi giriniz. Eğer önceden telefon numaranız ile doğrulama yaptırdıysanız telefon numaranızı giriniz. Buradan ileri tuşuna basınız.

Daha sonra en son hatırladığınız şifreyi girmeniz için size alan gösterecektir. Eğer herhangi bir eski şifrenizi hatırlamıyorsanız “farklı bir soru deneyin” şıkkını işaretleyiniz.

Bundan sonraki süreçte alternatif e-posta, telefon numarası veya soru isteyecektir. Bunlardan birini biliyorsanız hesabınızı kurtarabilirsiniz.

           Alternatif Hesap Kurtarma Seçenekleri Mümkün Mü?

Eğer ikincil bir kurtarma seçeneği olan farklı bir soru, telefon numarası veya e-posta hesabınızı ayarladıysanız hesabınızı kurtaracaksınız. Eğer bu seçeneklerden herhangi birini hiç kayıt etmediyseniz hesabınızı kurtarmanız mümkün değildir. Yeni bir hesap açıp ikincil kurtarma seçeneklerini bu sefer ayarlamanızı öneririm.

Cep Telefon Numaramı Değiştirdim

Eğer siz cep telefon numaranızı değiştirdiniz ve eski numaraya ulaşma imkanınız yoksa ise sadece ikincil bir e-posta hesabınız, güvenlik sorularınızın cevapları ile veya ilk sıradaki hesap kurtarma yöntemi ile kurtarabilirsiniz. Çok daha ayrıntılı bilgi almak için google’ın sayfasını ziyaret ediniz.

Gmail Hesabım Hacklendi Bu Yüzden Ulaşamıyorum

Hesabınızın hacklendiğinden şüpheleniyorsanız adım adım bunları uygulayıp hesabınıza tekrar tam erişim elde edebilirsiniz. Burada detaylı bilgi için bağlantıya tıklayınız.

Hesabınızda hala oturum açabiliyorsanız bu sekmenin üzerine geliniz.

Hesabınızda artık oturum açamıyorsanız bu sekmeyi tıklayınız.

Hesabınızın üzerinde farklı bir renkte çubuk görüyorsanız bu seçeneği seçiniz.

Ve bu işlemlerden uygun olanları seçtikten sonra hesabınızı kurtarmak için işlemlere başlayabilirsiniz. Bu kısımlar size yol gösterecektir.

Eğer eski şifrelerinizden birisini hatırlıyorsanız ilk seçenekteki işlemleri uygulayıp hesabınızı kurtarabilirsiniz. Eski şifrelerinizden birini girdiğinizde sizin e-posta veya telefonunuza şifrenizi sıfırlamak için bir reset kodu gönderecektir. Bunu gerekli alana girdikten sonra hesabınızın şifresini kurtarabilirsiniz.

Eğer eski şifrelerinizi hatırlamıyorsanız farklı bir soru deneyin kısmına tıklayınız.

 

Uzunca Bir Süredir Hesabınıza Giriş Yapmıyorsanız

Eğer gmail hesabınıza 9 ay yani 270 gün’den uzun bir süredir giriş yapmadıysanız hesabınız google sunucularından silinmiş olacaktır. Bu durumda hesabınıza ve hesabınızda bulunan verilerimize ulaşmanız mümkün değildir.

Gmail hesap kurtarma ile ilgili başka bir sorunuz var mı?


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir