Sosyal Medya

Instagram Giriş- Instagram Nedir – Nasıl Kullanılır

Instagram Giriş Yap- Instagram Nasıl Kullanılır

Instagram giriş yap, telefonlarımızdan çektiğimiz tüm fotoğrafları onlarca filtre uygulamasından geçirerek fotoğraflarımızı düzenlememize yarayan bir fotoğraf paylaşma platformudur.Bu uygulama ilk önce İOS telefonlar için geliştirilmiş daha sonra Android telefonlar için de geliştirilerek kullanılmaya başlanmıştır.

Kısa sürede insanların ilgisini çekmiş ve beğenilerini kazanmıştır. Instagram, çok popüler bir uygulama olmuştur. Son yıllarda da giderek artan bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Sizin de ilginizi çektiyse instagram giriş yaparak uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.Uygulamanın kısa sürede bu kadar ünlü olması aslında insanların fotoğraflarını paylaşırken çok daha eğlenceli hale getirmesi.Şöyle diyelim; en basit çektiğiniz bir ağaç fotoğrafını farklı filtrelere sokarak veya fotoğrafın ışık ayarını vb. yaparak sanki profesyonel bir fotoğrafçının kamerasından çıkmış gibi düzenlememize olanak sağlıyor olması.

Uygulamanın bir diğer güzel özelliği ise çektiğiniz fotoğrafları herkesin görmesine olanak sağlayan bir altyapısının olmasıdır. Ve sizde aynı şekilde takip etmediğiniz kişilerin fotoğraflarını görebilir, yorum yapabilir
ve beğenebilirsiniz.

Ve instagram’a koyduğunuz fotoğrafları facebook twitter vb. uygulamalarda kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Günde milyonlarca fotoğraf koyuluyor bu sosyal madya uygulamasına. Ve bu fotoğraflara
milyonlarca yorum, beğeni yapılıyor. Son güncellemelerle ile birlikte instagram da artık kişilere özel mesaj atmak mümkün hale gelmiştir.Uygulamanın kurucuları Mike Krieger ve Kevin Systrom dur.

instagram giriş yap

Instaram giriş yap- İnstagram Kullanım

INSTAGRAM NASIL KULLANILIR?

Bu güzel fotoğraf paylaşma uygulamasını kullanabilmek için ilk önce Appstore veya Google play üzerinden indirmemiz gerekiyor. Instagram uygulaması telefonunuza kurulduktan sonra artık SİGN UP kısmına gelerek e-mail adresiniz
ve instagram da kullanacağınız şifrenizi yazarak kayıt oluyorsunuz. Facebook adresiniz varsa bu hesabınız ile ile de giriş yapabilirsiniz.Ve facebook ile giriş yaparsanız facebook arkadaşlarınızı eğer instagram da varsa otomatik olarak takip etmeniz için size sunulacaktır. Sizin de instagram’a katıldığınızı facebook arkadaşlarınız görecektir.Daha sonra e-posta adresinizden onaylayıp uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Instagram da Fotoğraf Paylaşımı Nasıl Yapılır?

1.İlk fotoğrafınızı paylaş bölümünden fotoğraf çekimi yapabilir veya telefonunuzda önceden çektiğiniz bir fotoğrafı yükleyin.

2.Fotoğrafı çekip veya yükledikten sonra ekranın altındaki filtrelerden beğendiğiniz bir tanesini seçip NEXT tuşuna basınız.

3.Daha sonra isterseniz fotoğrafınıza ad verebilir, konum yazabilir arkadaşlarınızı etiketleyebilirsiniz.
İsterseniz aynı anda fotoğrafınızı diğer sosyal medya platformlarında(facebook, twitter, flickr, foursquare gibi) paylaşabilirsiniz.

4.Son olarak tamam tuşuna basarak fotoğrafınızı paylaşın. Bununla beraber seçtiğiniz diğer sosyal ağlarda da paylaşılmıştır. Instagram nasıl kullanılır öğrenmiş oldunuz.

Instagram Giriş Yaptım.Ve İlk Fotoğrafı Paylaştım Sonra..

Fotoğrafınızı paylaştıysanız hemen yorum kısmına girerek hastag yani “#” bu işareti yazacağınız kelimenin başına koyarak yazınız.
Örnek; İzmir’de sahilde fotoğraf çektirdiniz. #izmir #sahil #beach gibi hastaglar arası boşluk bırakarak yazmalısınız. Hastagleriniz İngilizce olarak ta paylaşmanızda yarar var. Eğer çektiğiniz fotoğrafınızı herkes görsün istiyorsanız. Ama bu hastag olayını abartmamak lazım. Kaliteli resim her zaman beğeni bulur.

Instagram’da yeni olduğunuz için 1-2 beğeni bile ilk önce iyidir. Ama sizlere tavsiyem beğeni için değilde eğlenerek instagram’ı kullanırsanız çok ilginç fotoğraf kareleri bulabilirsiniz.

Instagram da Hikaye Nasıl Paylaşılır?

Instagram da birde hikaye paylaşma özelliği var. Hikayeler fotoğraf veya video şeklinde olabilir. 24 saat süreyle yayınlanır. Sonra da otomatik silinirler.

Fotoğraf çekmek içi instagram uygulamasının sağ üst köşesinde ki “hikayeni oluşur” a tıkla. Sonra “Yuvarlak” simgeye tıklayın. Eğer video çekme istiyorsanız simgeye basılı tutunuz. Fotoğraf veya videoyu çektikten sonra yazı “kalem” simgesine veya çizim eklemek için çizim aracına tıklayın.

 

[vurgu color=”#f9d039″]INSTAGRAM EN İYİ KOLAJ UYGULAMALARI[/vurgu]

Layout: Ücretsizdir. 9 fotoğrafa kadar kolaj yapabilme imkanı sunar kullanıcılara. Instagramın yan uygulamasıdır.

Magic Photo College: İlginç kenarlık desenleriyle fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz. Ücretsizdir.

PicsArt: Fotoğrafınıza kolaj uygulamanın yanı sıra değişik filtre ve efektlerde uygulamak isterseniz bu uygulamada tam size göre. Yine bu uygulamada ücretsizdir.

Lidow: Çektiğiniz fotoğraflarınızı bulanıklaştırılabiliyor, siyah beyaz efekt verebilirsiniz. Ve değişik geometrik obje ve şekilleri ekleyebilirsiniz.

Moldiw: Yine bir sürü kolaj efekti uygulayabileceğiniz bir uygulama. Ücretsizdir.

Diana Photo: Bu uygulama ile seçtiğiniz iki resmi birleştirebilirsiniz.

Grungestatic: Bu uygulamada sıra dışı resim arayanlar için..Eski bir görünüm koyabilirsiniz.

Cymera: Yine 100 milyonu aşkın indirilen bir kolaj efekt uygulaması..

İnstagram Giriş Yapmak İçin Uygulamayı İndirin.

Eğer uygulamayı akıllı telefonunuza indirmek istiyorsanız [button url=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.instagram.android&hl=tr” target=”_blank” color=”#21b9d1″]Instagram[/button] adresine tıklayınız.

Bunlar gibi yüzlerce program bulabilir ve kurabilirsiniz. Biz sadece size piyasada çok kullanılan herkes tarafından beğenilen kolaj ve efekt programlarını sunmaya çalıştık.

Yukarıda yazdığım uygulamalar ücretsizdir. Fakat uygulama içi satın almalarda mevcuttur.Herhangi bir sorunuz olursa yorum kısmına yazmanız yeterlidir.

İnstagram’a giriş yaptıktan sonra takipçilerinizi aartırmak için neler yapamanız gerektiği anlatılmıştır. Instagram Takipçi Sayınızı Bu Yollarla Artırın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir