Sosyal Medya

Line Nedir? Nasıl Kullanılır? Line’ı Öğrenin!

Line Nedir?

Line, dünyanın neresinde olursanız olun, haftanın 7 gün 24 saati arama yapabileceğiniz, mesajlaşacabileceğiniz hatta bu işlemleri gerçekleştirirken telefon numaranızı gizleyebileceğiniz çok fonksiyonlu bir sosyal paylaşım uygulamasıdır.

Yoğun iş temposu ve sürekli insanlara dosya gönderme gereksinimini bu uygulama ile yapabilirsiniz. Günümüzde tabi bu kadar özelliği bir arada barındıran uygulamanın güvenlik sistemlerinin ne kadar güvenli olduğunu merak ediyor. Line uygulamasında kullanıcı bilgileri, mesajlarınız, görüntülü konuşmalarınızı yaptığınız tüm ağlarda şifreleyerek sadece karşı kullanıcıya ulaşmasını sağlıyor.

Line Nedir? Line Nasıl Kullanılır?

line-arkadas-ekleme

Arkadaş nasıl eklenir

Uygulamayı indirip kurduğunuzda ilk önce eğer telefonunuzda kayırlı kişilerden uygulamayı kullanan varsa onları arkadaş listenize ekliyor.Yine diğer türlü arkadaş eklemek oldukça basittir.

Kişiler: Buradan telefon listenizde uygulamayı kullanmayan diğer arkadaşlarınıza sms veya e-posta atabiliyorsunuz.

QR Kodu: Eğer yok ben e-posta felan uğraşmak istemiyorum derseniz, QR kodu alanına tıklayarak sadece size özel bir qr kodu oluşturuluyor. Bu oluşturduğunuz qr kodunu e-posta ile arkadaş olarak eklemek istediğiniz kişiye gönderebilir. Hatta “Galeriye Kaydet” seçeneği ile bir fotoğraf gibi kaydedip sosyal medya uygulamalarında paylaşabilirsiniz. Bu sayed telefonununda qr kodunu taratan arkadaşlarınız direkt sizi line’da ekleyebilir.

ID: Eğer hemen arkadaş olarak eklemek istediğiniz kişinin ID sini alıp arayarak arkadaş listenize eklemek için davet gönderebiliyorsunuz.

Telefon numaranızı gizli tutun

Eğer telefon numaranızı gizlemek istiyorsanız Daha Fazla>Ayarlar>Arkadaşlar>Başkalarının Eklemesine İzin Ver seçeneğinin yanındaki işareti kaldırabilirsiniz. Bunun için ilk önce ID oluşturun.

LİNE uygulamasının en iyi özelliklerinden biri kendinize ait bir ID belirleyerek sadece o ID üzerinden Line’ı kullanabilirsiniz. Bunu da Diğer>Daha Fazlası>Ayarlar>Profil sıralamasını takip ederek ID oluşturabilirsiniz.

Tanımadığınız Kişileri Engelleyebilirsiniz

Anlık mesajlaşma uygulamalarının en kötü tarafı grupta bulduğunuz kişilerden mesaj almanız. Bunun için line’da otomatik olarak “Ekle” , “Şikayet Et” ve “Engelle” gibi kısayol tuşları bulunmaktadır. Eğer mesaj atan kişi size rahatsızlık veriyorsa Şikayet et ve engelle seçeneklerini kullanın.

Resmi Hesapları(Onaylanmış Hesap) Nasıl Bulurum?

LİNE uygulaması üzerinden diğer/daha fazlası /resmi hesaplar kısmından onaylanmış hesapları görebilir ve arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.

line nedir

Nasıl Kullanılır ? 

Telefonunuzdaki line uygulaması mesajlarınızı koruyun

Eğer telefonunuzun yanından ayrılmak zorunda kalıyor ve meraklı kişilerden line uygulamasını korumak istiyorsanız. Daha Fazla>Ayarlar>Gizlilik kısmından “Şifre Kilidi” seçeneğinden şifre koyabilirsiniz. Yine Gizlilik kısmında bulunan “Sohbet Geçmişini Sil” seçeneği ile tüm sohbet kayıtlarınızı silebilirsiniz.

LİNE Uygulamasında yine gönderdiğiniz mesaj, fotoğraf, video gibi paylaşımlarınızı kimlerin görebileceğini belirleyebilirsiniz.

Peki Arkadaş Nasıl Silinir

LİNE uygulamasında arkadaş silmek için Arkadaş listenize gidip silmek istediğiniz arkadaşınızın ismine basılı tutun. Daha sonra engelle deyin.

Engellenenler listesine erişmek için Daha Fazla> Ayarlar> Arkadaşlar kısmındaki engellenenler listesine erişerek engellenmiş kişileri görebilirsiniz. Daha sonra düzenle deyip sil seçeneği ile kişiyi arkadaşlıktan çıkarabilirsiniz.

LİNE Ücretli Midir?

LİNE ücretsiz bir uygulamadır.

Eğer uygulamayı kullanmak isterseniz LineSitesine giderek uygulamayı akıllı telefonlarınıza indirin.

 

Peki LİNE iyi bir uygulama mı?

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir