Sosyal Medya

Twitter Giriş Yap- Twitter Nasıl Kullanılır?

UÇAN KUŞ TWİTTER GİRİŞ YAP

            Twitter Giriş Yap Yazı İçeriği

1-) Twitter Nedir? Twitter Giriş Yap

2-) Twitter Nasıl Kullanılır? Başlangıçta Bilinmesi Gerekenler

3-) Twitter Jargonu

4-) Twitter Uygulaması ile DM(Direkt Mesaj) Atmak 

5-) Twitter Üzerinde En Sık Kullanılan Kısaltmalar

Twitter Nedir? Twitter’a Giriş Yap 

Twitter, insanların dünya üzerinde veya bulunduğu konumdaki olup bitenlerden anında haberdar oldukları, o andaki düşüncelerinin 140 karakterlik mesajlar halinde paylaştıkları sosyal bir platformdur. Twitter, fikri ilk olarak 2006 yılında atılmıştır. Twitter, simgesi olan kuş, erkek bir kuş ve adı da Larry’dir. Twitter nedir dedikten sonra nasıl kullanılır ve başlangıçta bilinmesi gerekenler nelerdir.

Twitter Nasıl Kullanılır? Başlangıçta Bilinmesi Gerekenler-Twitter Giriş Yap 

Twitter sitesine girerek buradan twitter giriş yap. Sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Buradan kolaylıkla kaydolabilirsiniz.

Tweet Nasıl Atılır: Twitter’a ilk kaydolup giriş yaptığınızda size yazı yazıp yayınlamanızı ister. Bu yazı yayınlamaya Tweet atma denir. Maksimum 140 karakterlik mesaj atabilirsiniz boşluklar dahi karakter sayılır.

Retweet Nedir: Twitter’da beğendiğiniz veya bir tweet gördüğünüzde bunun herkesin görmesini istiyorsanız retweetleme işlemi yaparsanız. Atılan tweet’in altında dönen bir simgeye benzer.

Takip Etme Nedir? Nasıl Yapılır: Bir kişinin veya sayfanın tweetlerini çok beğendiniz ve her tweetini görmek istiyorsanız. Attığı tweet üzerinden profiline tıklayarak takip et butonuna tıklayarak takip etme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Twitter’da Arama Nasıl Yapılır?: Tweet üzerinde bir konu hakkında atılan diğer tweetleri görmek için arama kısmına konu adını yazarak diğer tweetlere ulaşabilirsiniz.

Etiket Nedir? Ne İşe Yarar: “#” işareti yazılarak atılır genelde. #10kasım gibi. O konuda yazılan diğer tweetleri görmek için etikete tıklayın.

Twitter Jargonu

twitter giriş yap

Twitter Giriş Yap

@kullanıcı adı

Sizin profilinize ait tek addır. @bulutekno yazarsanız bizim sayfamıza ulaşabilirsiniz. Eğer bir kimse herhangi bir gönderide sizden bahsetmek için @kullanıcı adı yazarak size bir bildirim yollar.

# sembolü

bir konu hakkında görüş yazarken başına bu sembolü koyarak gönderi yapabilirsiniz.

Engelleme

Bir twitter kullanıcısının mesajlarını görmek istemiyorsanız. Kişinin profiline gidip ekranın sağ üst köşesindeki 3 noktaya tıklayıp kişiyi engelle diyerek kullanıcı ile bağlantıyı kesebilirsiniz.

Sessize Al 

Yine bir kullanıcının mesajlarının bildirimlerini almak istemiyorsanız. Kullanıcının profiline girerek sağ üst köşedeki 3 noktaya tıklayarak sessize al butonu ile kullanıcıyı sessize alabilirsiniz.

Parodi

Twitter üzerinde insanları eğlendirmek, güldürmek için hesaplar oluşturabilirsiniz. Buna “parodi” denir. Bu hesapların parodi olduğu belirtilmelidir. Aksi takdirde taklit hesap kısmına girer ve hesap kapatılır.

Sabitlenmiş Tweetler

Attığınız bir tweeti her zaman profil sayfanızın üstünde göstermek için tweet’e tıklayıp ekranın sağ üst köşesinde 3 noktaya tıklayarak tweeti sabitle diyerek tweet sabitleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Popüler Tweetler

Twitter’ın algoritması sayesinde o anda hangi etiket ile tweet atıldıysa sıralamya sokulur. İlk 20 etiket hakkındaki tweetler gündem kısmında görülür.

Twitter Uygulaması ile DM(Direkt Mesaj) Atmak 

1: Direkt Mesaj atmak için atmak istediğiniz kişinin profiline gidiniz.

2: Kişi profilindeki yeni mesaj simgesine tıkayınız.

3: Adres kutusuna ise başka kullanıcılara da gönderme istiyorsanız o kişilerin @kullanıcı adlarını da yazınız.

4: Direkt Mesajınıza gif, fotoğraf, video yükleyebilirsiniz.

Twitter Üzerinde En Sık Kullanılan Kısaltmalar;

Trend Topic(TT): Sol taraftaki en çok konuşulan 10 konun sıralandığı yere Trend Topic denir.  Her ülkenin kendi özel TT listesi vardır.

Friday Follow(FF): Bu twitter kısaltması sayesinde sizin takip ettiğiniz kişilerin sizi de takip etmesini istediğiniz anlamına gelir.

Retweet(RT): Bir başka twitter kullanıcısının beğendiniz tweetlerini kendi takipçilerinize göstermek için retweet tuşuna basarsınız.

Direct Message(DM): Size özel atılan mesajlara verilen addır.

 

” Twitter Giriş Yap ” işlemlerini yaptıktan sonra takıldığınız herhangi bir konuda yorum kısmına sorunuzu yazınız. Üye olmanıza gerek yok. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir