Sosyal Medya

Twitter Hesap Kapatma, Silme Nasıl Yapılır ?

Twitter, sosyal medya uygulamaları arasında milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir uygulama. Bazı nedenlerden dolayı twitter hesabınızı kapatmak veya silmek isteyebilirsiniz. İşte bu yazıda tiwitter hesap kapatma nasıl yapılır adım adım anlatacağım.

Twitter hesabınızı herkes açtığı için açmış olabilirsiniz. Veya 140 karakterin cazibesine de kapılmış olabilirsiniz. Daha sonra çok fazla zaman harcamaya başladınız veya başka nedenlerden dolayı twitter hesap kapatma istiyor olabilirsiniz.

İlk önce twitter hesap silmeden önce;

Hesabınızın şifresinin bilmeniz gerekiyor. Şifresini bilmediğiniz bir hesabı silemezsiniz. Bu işlem hesap dondurma işleminden farklıdır. Twitter hesap kapatma ile hesabınızı geri dönüşü olmayan şekilde silersiniz.

Telefonunuzdan twitter hesabınızı silemezsiniz. Bilgisayar veya tablet üzerinden twitter.com adresine girerek yapmalısınız.

Twitter Hesap Kapatma;

twitter hesap kapatma

Twitter hesabı nasıl silinir

1. Twitter.com sitesine bilgisayarınız üzerinden giriş yapınız.

2. Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşeden resminize tıklayın. Açılan küçük pencere de “Ayarlar” sekmesine tıklayınız.

3. Gelen ekranda sayfanın en altında “Hesabımı Devre Dışı Bırak” seçeneğini seçiniz. Bundan önce hatıralarınızı ve yazdıklarınızı twitter’dan isteyebilirsiniz. Bunun için aynı sayfada “Arşivini İste” diyerek ilk attığınız tweet’ten itibaren bir arşiv verir. Bunu bilgisayarınıza indirirsiniz.

4. Hesabınızı devre dışı bırak dedikten sonra “Bu bir elveda mı ” sözleriyle başlayan pencere açılır. Sayfanın en altında @kullanıcıadınız olan bağlantıya tıklayın.

5. Daha sonra şifrenizi girerek silme işlemini başlatınız.

 

Hesabınız İçin Silme Talebi Oluşturduğunuzda ;

1. Twitter geri dönme ihtimalinize karşı hesabınızı 30 gün boyunca saklar. Eğer 30 gün içinde tekrar twitter hesabınıza giriş yaparsanız hesap silme işlemi iptal olur.

2. Eğer 30 gün boyunca giriş yapmazsanız twitter hesabınız 30 günün sonunda kalıcı olarak silinir.

3. Attığınız tweetler bu işlemden sonra görünür olmayacak.

4.  Twitter silmenize rağmen hala Google’da resim ve attığınız tweetler görünüyorsa resimlerim google’da görünüyor adresinden çok daha detaylı bir biçimde halledebilirsiniz.

 

Twitter hesap kapatma ile ilgili herhangi bir sorunuz mu var. Hemen sorun?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir