Sosyal Medya

Whatsapp’a Bilgisayarından Giriş Yap-Whatsapp Web

En çok kullanılan mesajlaşma programı whatsapp bilgisayarlardan da kullanılabiliyor. Whatsapp Web ile bilgisayarınızdan kolayca erişim sağlayın. Bunun için Whatsapp Pc uygulamasını indirmemiz gerekli.

 

Tamamen ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulan bu program ile mesajlarınızın tamamını görebilir. Bilgisayarınızdan fotoğraf, video ve dosya gönderebilirsiniz.Akıllı telefonlarımızda yapabileceğimiz hemen hemen her şeyi bilgisayarınızdan da yapabilirsiniz. Whatsapp masaüstü programını rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Önceleri Whatsapp Web üzerinden QR kodu ile çalıştırılan bu uygulama aynı mantığa sahip. Sadece masaüstü programı olarak kullanıyorsunuz.

Bu uygulama bilgisayarda çokça vakit geçirenler için birebir. Artık akıllı telefon kullanıcıları Whatsapp kullandığı için hem telefon hem bilgisayarla uğraşmanıza gerek yok.

Ve ayrıca whatsapp web tarayıcıların bazılarında çalışmayabiliyor. Masaüstü uygulaması ile rahat bir şekilde Whatsapp’a giriş yapabilirsiniz.

Whatsapp Web Nedir?

Whatsappweb uygulamasının amacı telefon ekranlarından daha çok bilgisayar ekranına bakan kullanıcılarına farklı bir deneyim ve koylık sağlamak için yapılmıştır. Whatsappweb sayesinde telefonda nasıl whatssap’ı kullanıyorsanız hiçbir eksiği olmadan bilgisayarınızdan kullanabileceksiniz.

Kullandığınız whatsapp’ın bu özelliklerini biliyor musun?

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır? Nasıl Bağlanılır?

Whatsapp Web Nedir? Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Web uygulamasını tarayıcılar vasıtası ile kullanıyoruz. WHATSAPPWEB uygulamasına giriş yapıyoruz

Siteye giriş yaptıktan sonra karşınıza QR kodu çıkacaktır. Daha sonra telefonunuzda Whatsapp uygulamasına giriş yapın. Ekranı açtıktan sonra 3 nokta(sağ üstte ) tıklayın. Orada whatsapp web kısmına tıklayın. QR kodu tarayın. İşlem bu kadar.

Küçük bir not: Whatssapp web uygulamasını kullanırken telefonunuzda whatsapp uygulaması açık kalsın. Ekranı kapatabilirsiniz ve telefonunuzu fazla uzağa götürmeyin.

 

Whatsapp Messenger PC Nasıl Kullanılır?

İlk önce sitemizden uygulamayı indirelim. WHATSAPP MESSENGER PC  buradan indirebilirsiniz. Kendi sitesidir. Programı indirip kurduktan sonra uygulamayı açın. Daha sonra telefonunuzda Whatsapp uygulamasına giriş yapın. Ekranı açtıktan sonra 3 nokta(sağ üstte )  tıklsyıp whatsapp web kısmına tıklayın. QR kodu tarayın. İşlem bu kadar.

Küçük bir not: Whatssapp web uygulamsını kullanırken telefonunuzda whatsapp uygulaması açık kalsın. Ekranı kapatabilirsiniz ve telefonunuzu fazla uzağa götürmeyin.

[button url=” http://bulutekno.com/sosyal-medya/15-whatsapp-ozellikleri-bilmeniz-gereken/.html” target=”_blank” color=”#dd3333″]Bir diğer yazımız olan 15 Adet Bilmeniz gereken Whatsapp Özellikleri’ni okumanızı tavsiye ederim. [/button]

TELEFON SİSTEMLERİNE GÖRE;

Android için; Whattsapp’ açınız-Menü-WhatsappWeb

Windows Phone için; Whatsapp’ı açınız-Menü-WhatsappWeb

BlackBerry 10 için; Whatsapp – Ekranı yukarıdan aşağıya dğru kaydırın- WhatsappWeb

IPhone için; Whatsapp- Ayarlar- WhatsappWeb

BlackBerry için; Whatsapp- Sohbetler-Menü tuşu-WhatsappWeb

Nokia S60 için; Whatsapp-Menü-WhatsappWeb

 

Yapabilecekleriniz;

  • Bilgisayarınızdaki resim ve dosyaları ücretsiz bir şekilde whatsapp üzerinden gönderebilirsiniz.
  • Bu sayede sürekli telefonunuza bakmak zorunda kalmazsınız.
  • Akıllı telefondaki whatsapp uygulaması ile birebir aynıdır.

 

Eğer bilgisayarınızda Bluestack programını kullanıyorsanız. Bu programdan da whatsapp’ı indirip kullanabilirsiniz.

 

Herhangi bir sorunuz olursa yorum kısmına yazmanız yeterli..

Bol Mesajlaşmalar…

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir