Teknoloji

7 Adımda Android Tabletinizi Hızlandırın!

Android Tablet Hızlandırma Yolları

Android tabletinizi ilk aldığınız gün ki gibi hızlı çalışmıyor mu? Bunun için tablet hızlandırma yolları var. Bunları tabletimizde uygulayıp tablet performansını artırabilirsiniz. Kişisel bir bilgisayarda sürekli dosya birikmesi yüzünden yavaşlayabilir. Neyse ki buna karşı bir kaç çözüm yolu var.

tablet hızlandırma yöntemleri

#1 Kullanmadığınız Programları Kaldırın

Eğer tabletinizde merak ettiğiniz uygulamaları indirtikten sonra silmiyorsanız. Bu uygulamalarında tabletinizde bir hafıza kapladığını unutmamalısınız. Android tabletinizde hız performansını artırmak için ilk önce kullanmadığınız uygulamaları hemen kaldırın.

 

#2 Üst Üste Uygulama Açmayın

Tabletlerde arka planda çok sayıda uygulama çalıştırmayın. Bu zaten telefon ve bilgisayarlarda da geçerlidir. Bu tarz eylemler tabletinizi yavaşlatır. Bir uygulamadan diğer uygulamaya geçerken arka planda çalışmadığından emin olun. Sonuçta her çalışan uygulama bir RAM kullanır. Kapattığınız zaman serbest kalan RAM miktarı artacağı için tabletiniz daha hızlı çalışacaktır.

 

#3 Fazla Ağır Uygulamalardan Kaçının

Her uygulama aynı boyuta sahip değil. Uygulamaları indirilmeden önce dosya boyutuna bakarak indirin. Hatta uygulamanın sistem gereksinimlerini araştırıp indirirseniz tabletiniz için daha iyi olacaktır. Sonuçta her şey tabletin depolama alanını kullanır. SD karta aktarma gibi bir seçenek yok.

 

#4 Animasyonlu Duvar Kağıtlarını Kullanmayın

Canlı duvar kağıtlarını kullanmak güzel ve eğlenceli olabilir ama ne yazık ki bu tür duvar kağıtları hem tabletinizin bataryasını daha hızlı bitirir hem de sürekli olarak RAM miktarını daha az kullanmanıza neden olur. Canlı duvar kağıtları arka planda çalışan uygulamalar gibidir. Canlı duvar kağıtlarından vazgeçin tabletinizi hızlandırın.

 

#5 Haritalar Uygulamasını Kapatabilirsiniz

Bu uygulamada internete bağlandığınız anda otomatik olarak açılacaktır. İnternet’e bağlandığınızda bu uygulamayı da kapatın. Veya ayarlar>>>uygulamalar dan haritalar uygulamasını devre dışı bırakabilirsiniz.

 

#6 Android Tabletiniz İçin Bir Temizleyici Kullanın

Böyle bir uygulama zaten her android tablet de bulunması gereklidir. Bu tarz uygulamalarla sistem ön belleği, geçici dosya çöpleri, tarayıcı geçmişi ve gereksiz dosyaları silebilirsiniz. Aynı zamanda uygulamaların kaldırılmasına yardımcı olur. Bu şekilde düzenli kullanımlarda gereksiz dosyalardan kurtulursunuz.

Temizleme Araçları İçin bkz: En İyi 5 Bilgisayar Temizleme Programları

#7 Tablet Hızlandırma İçin Bir Antivirüs Uygulaması Edinin

Eğer tabletinizde bir virüs varsa bu yüzden tabletiniz yavaş çalışıyor olabilir. Bu yüzden hemen Google Play Store’dan iyi bir antivirüs programı indirip tabletinizi tarayın. Düzenli olarak bu tarama işlemini yapmanız sizi virüslerden koruyacaktır.

Antivirüs Programları; En İyi 5 AntiVirüs Programı 2017 | HEMDE ÜCRETSİZ

Sizinde farklı bir çözümünüz varsa buyrun yoruma. Listeyi genişletelim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir