telefon sorunları

Telefon

Akıllı Telefon Sorunları ve Çözümleri-En Yaygın-

31 Eki , 2016  

Sıkça Karşılaşacağımız Android Sorunları ve Çözümleri

Android işletim sistemleri her ne kadar bizler için özgür bir sistem olsa da her şey gibi bazen sorun çıkarabiliyor. Ama android akıllı telefon sorunları için çok fazla sayıda çözüm bulabiliriz.

Bu yazıda android telefon sorunları ile ilgili en basit ve etkili çözümleri sizlere sunduk.

1-) Hızlı Bir Şekilde Biten Batarya

cabuk-biten-batarya

Bataryanın hızlıca bitmesi! ahhh ahh!! bazen o kadar sinir bozucu olabiliyor ki. Neyse ki PowerBank varda bunu halledebiliyoruz. Ama başka tülü de bu işi düzeltebiliriz. Akıllı telefon sorunlarının başında geliyor bu batarya sorunu :). Bunları size fikir vermesi açısından sıralayalım:

 • Pil tasarrufu modu bu mod bütün akıllı telefonlarda bulunmakta.
 • Akıllı telefon sorunları listesinde en başta bu sorun bulunuyor. Elektrik bulunduğundan beri böyle sömürülme görmedi.
 • Android telefonunuzun parlaklığını azaltabilirsiniz.
 • Telefonunuz ekranını kapattığınızda arka planda çalışan uygulamaları durduran programları kullanabilirsiniz.
 • Telefonunuzun parlaklığını çoğu zaman gereksiz yere açık bırakıyoruz. Biraz kapatmakta fayda var. Gözlerimiz bozulmasın..

2-)Telefonumuzun Bizi Uyuz Edecek Şekilde Yavaş Çalışması

yavaslayan-telefon

Akıllı telefonlarımızın en büyük sorunlarından bir tanesi de telefonunun çok yavaş çalışması. Gelin bunları da bi sıralayalım. Bakalım bu uyuzluk nereden geliyor.

 • Telefonunuza gereksiz yere birçok uygulama kurmamız.
 • Aynı anda birçok uygulamayı çalıştırmamız. Arka planda.

 

Telefonun temel yavaş çalışma sorunu bundan kaynaklanmakta. Bunun çözümünü basit bir şekilde halledebiliriz. Telefonunuzda kullanılmayan uygulamaları silin. Android telefonunuzda virüs programı varsa bellek temizlemeyi arada çalıştırın. Eğer kullandığınız telefonunuzda virüs programı yoksa Clean Master programını kullanabilirsiniz.

3-)Wİ-Fİ Bağlanma Sorunu

Bazen bu tür bir hatayla karşılaşabiliriz.

Bu sorunu çözebiliriz. Telefonunuzdan Wİ-Fİ ayarlarına gidip Gelişmiş bölümünden uyku sırasında Wİ-Fİ bağlı kalsın seçeneğini aktifleştirin.

Ekstra bir seçenek olarak, wi-fi kısmını yeniden başlatın. Veya uçak modunu birkaç dakika açık bırakın.

 

4-)Google Senkronizasyon Sorunu

 • Eğer yakın bir zamanda google şifrenizi değiştirdiyseniz senkronizasyon sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bunun için şifrenizi güncellemeniz gerekebilir.
 • Sorununuz hala devam ediyorsa Uçak Modu nu bir dakika kadar etkinleştirin.
 • Altenatif olarak Google hesabınız kaldırıp tekrar kurabilirsiniz.

5-)Android Telefonumun Klavyesi Çalışmıyor

Mesaj yazacaksınız. Belki de çok önemli acilen bu mesajı göndermek istiyorsunuz. Klavyeyi açtınız tuşlara basıyorsunuz o da ne hayır tuşlar basmıyor ve ekran dondu. İşte gerçekten sinir bozucu bir durum bu. Bu gibi durumla karşılaşmamanız için Google Klavye uygulamasını indirmenizi rica ediyorum.

6-)Şarj Ederken Ekran Kapanıyor

Eğer telefonunuzu şarja taktığınızda ekran kapanıyorsa. Bu durumu kurtarmak için, AYARLAR kısmında şarj ederken ekranı kapat işaretini kaldırın.

7-)Android Telefonunuz Bilgisayarınıza Bağlanmıyor

Eğer dizüstü bilgisayar veya masaüstü bilgisayara android telefonunuz bağlanmıyorsa. AİRDROİD android sorun giderme programını deneyebilirsiniz. AİRDROİD bilgisayarınıza bağlanmayan telefonunuzu bağlama konusunda birazcık uzman gibi.

8)Google Play Hataları

Google Play Store android telefonumuza uygulama indirmede güvenebileceğimiz tek merkez. Zaten piyasada bulunan çoğu uygulama burada mevcut. Bazen bu uygulama mağazası hata verebiliyor. Bunları sıralayarak nasıl çözebileceğimizi bulalım;

 • Google hesabınızı kaldırın ve tekrar ekleyin..
 • Google Play geçmişini silin.
9-)Yetersiz Alan Hatası

Android telefonlar uygulamalar için sınırlı bir alan verir. Bunu genişletmek içinse yetkiniz yoktur. Bunu tek çözümü kullanmadığınız uygulamaları silin. Android cihazınız da CCleaner kurmanızı tavsiye ederim.

 

Umarım bu yazı sorununuza çözüm olabilmiştir.  Eğer Akıllı Telefon Sorunları yazısında bulamadığınız kısım varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.

Diğer bir telefon sorunu “Telefonumda Sürekli Reklam Çıkıyor” Sorunu Çözümü


4 Yorum Yapılmış

 1. Eda dedi ki:

  Snapchat Instagram Facebook Twitter Google’dan indirdiklerim müzik resim gibi seylerim ne Google müzik ne de Google fotoğraflara kaydolmuyor artık bilgi verebilir misiniz?

  • Veysel BAYAR dedi ki:

   Telefonunuzda yeterli depolama alanınızın olduğundan emin olun. Ayarlar uygulamasını açın ve Android’de Depolama’ya dokunun.Buradan sistem boş alan kısmına bakın. Eğer İphone telefon kullanıyorsanız Genel > Hakkında’ya kısmına dokunun. Telefonunuzda kalan alanı Kullanılabilir olarak görürsünüz.

   Telefonunuzu yeniden başlatın. Bu sayede fotoğraf kaydetme işleminin başarısız olmasına neden olan bellek sorunlarının olmadığından emin olursunuz.

   Bu işlemlerde çözümünüze yardımcı olmadı ise telefon markasını yazın.Çözümü bulmamız daha hızlı olabilir.

 2. Abdurrahman dedi ki:

  S6 edge geri bildirim tuşu ışığı yanmıyorum

  • Veysel BAYAR dedi ki:

   Sorunuzdan anladığım kadarıyla telefonla konuşurken ve başka biri sizi aradığında siz herhangi bir bildirim ya da uyarı almıyorsunuz. Eğer sorunuzu tam olarak açıklarsanız yardımcı olmaya çalışabilirim.

   Sorununuz bu ise ;
   Çağrı ayarlarına girin ve çağrı bekletme seçeneklerini değiştirin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir