android dns değiştirme

Telefon

Android DNS Değiştirme Nedir? Nasıl Yapılır?

29 Mar , 2017  

Android DNS Değiştirme

Android dns değiştirme bağlantınızı daha hızlı hale getirebilir. Yine telefonda herhangi bir wi-fi bağlantısının da telefon için dns ayarlarını değiştirmeyi yapabilirsiniz. Mobil veri kullanırken ise root gerektiriyor.

Dns ayarları değiştirme için önceden yazmış olduğum bilgisayar için dns değiştirme yazısını da okuyabilirsiniz. Şimdi bu işlemi android telefonda nasıl yapacağız buna bakalım. DNS ( Alan adı sistemi), herhangi bir web sitesinin adını bilgisayar için rakamlar çevirir. Aslında biz bir internet sitesin bu rakamlarla ulaşırız. Bu rakamları dns sunucuları bizim dilimize çevirir.

Eğer telefonunuzda bağlantı problemleri yaşıyorsanız veya önceden değiştirilmiş olan bir dns ayarını eski haline çevirmek istiyorsanız android dns değiştirme işlemini okumalısınız.

Yine engelli bir web sitesine erişmek için bu DNS adreslerini kullanarak o web sitesine erişim sağlayabilirsiniz.

 

Android DNS Değiştirme İçin Adımlar Takip Ediniz;

1- Cihazımız da wi-fi ayarlarını açalım. Wi-fi Ayarlarını açmak için Ayarlar uygulamasını gidip wi-fi seçeneğini seçin. Genelde kablosuz, kablosuz ağlar gibi adlarda da bulunabiliyor. Bunlardan herhangi bir ad yoksa yanındaki wi-fi simgesi olan seçeneği seçiniz.

 

2- Şimdi bağlı bulunduğunuz wi-fi seçiniz. Bu şu şekilde yapacaksınız, genelde bağlı olduğunuz ağın sağ tarafında bir ok bulunur buna dokunun.

 

3- Karşımızda gelen ağ ayarlarından Proxy Ayarları kısmını seçiniz.Sonra elle kontrol seçeneğine dokununuz. IP Ayarları seçiniz.

 

4- Statik seçiniz.

 

5- Burada ekranın alt kısmında yer alan DNS1 ve DNS2’yi değiştirebilirsiniz. Eğer google ayalarını seçmek istiyorsanız. DNS1 için >>> 8.8.8.8  DNS2>>> 8.8.4.4 yazın. Yine yapmamıyorsanız eski haline dön şıkkını seçiniz.

 

Telefonun ip adresini değiştirme bu kadar. Yukarıda da belirtiğim gibi eğer telefonunuzda root yoksa mobil veri için android dns adresi değiştirme işlemini yapamazsınız. Android ip adresi değiştirme için herhangi bir program indirmenize gerek yok. Herhangi bir sorun olursa yorum kısmına yazabilirsiniz.

,


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir