Telefon

Android Tablet ve Telefon Güncelleme Nasıl Yapılır

Tablet ile Telefon Güncelleme Nasıl Yapılır?

Telefon veya tablet için gelen güncellemeler sizin için önemli olabilir. Genellikle, android sistem güncellemesi sistemin hızlanması ve daha iyi özellikler geldiğinde yapılır. Android sistem yeni bir güncelleme geldiğinde bizi bilgilendirir ancak bazen bu gecikir. Eğer sizde android’e gelen güncellemeler den haberdar olursanız ve bu mesaj gelmediyse bu adımları uygulayıp sistem güncellemelerini yapabilirsiniz.

 

[vurgu color=”#dd3333″]Android İşletim Sistemi Sitem Güncelleme General Mobile, Samsung, Lg ve Diğer Android Sistemli Cihazlar[/vurgu]

1-)Yapacağımız ilk önemli işlem telefonumuzun bir yedeğini almak. Tüm sistem güncellemeleri sorunsuz oluyor fakat bazen istenmeyen sonuçlar olabiliyor. Telefonun çökmesi gibi.Bu yüzden telefon ve tablet ayarlarına girip bu seçeneğin işaretli olmasına dikkat ediyoruz. Eğer android hafızasında çok fazla veri varsa wi-fi kullanmanızı öneririm.

telefon yazılım güncelleme

Android Telefon Güncelleme Nasıl Yapılır

Eğer sadece bununla yetinmek istemiyorsanız telefon veya tabletinizdeki dosyalarınızı bilgisayar veya usb flash belleklere aktarmanızı öneririm.

 

[infobox color=”#81d742″]Küçük Bir Not: Eğer telefon veya tabletinizde ROOT varsa sistem güncellemesini yapmanızı önermiyorum. Çünkü genelde çökmelere neden oluyor. [/infobox]

2-)Yedekleme işlemlerini tamamladıktan sonra. Şimdi telefon veya tabletimizden Ayarlar uygulamasını açıyoruz. Tüm telefon ve tabletlerde aynı isimde sanırım.

 

Yine Küçük Bir Not: Eğer kullandığınız telefon Samsung marka bir telefon ise Samsung Kies üzerinden güncelleme yapabilirsiniz. Kies ile bilgisayara telefonu bağladığınızda bir güncelleme varsa otomatik olarak güncelleme işlemini gerçekleştirecektir.

2-) Ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonra ekranın en alt kısmına gelip Telefon Hakkında veya Tablet Hakkında dokunun.

tablet yazılım güncelleme

Anroid Tablet ve Telefon Sistem Güncelleme Nasıl Yapılır

3-) Buradan açılan ekranda Sistem Güncellemeleri veya Yazılım Güncellemeleri adı ile olabilir buna dokunun.

4-) Burada ise Yeni Sürüm için Kontrol Et diyerek android sistem güncellemesi işlemini başlatın. Bu güncelleme taraması biraz zaman alabilir. Bekleyin.

Eğer sistem güncellemesi mevcutsa bulduğu zaman indir ve yeniden başlat tuşuna dokunun. Bundan sonra telefon veya tabletimiz güncelleştirmeleri yükleyip yeniden başlatılır.

 

Önemli Notlar: Güncellemeler kurulurken telefonunuzun %20 üzeri şarjının bulunduğuna dikkat ediniz.

– Bazen cihazımız askıda kalabilir ve açılmaz. Bunun için telefon veya tabletimizi yeniden başlatalım.

 

Problem yaşadığınız herhangi bir nokta olursa yorum kısmına yazmanız yeterlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir