Telefon

10 Adet Bulunması Gerekli En İyi Android Telefon Uygulamaları

28 Nis , 2017  

En İyi ve Alanında En Çok Kullanılan Telefon Uygulamaları

Android işletim sistemli uygulamalar android telefonların çeşitliliği nedeniyle binlercedir. Bunlardan en çok kullanılan akıllı telefon uygulamaları derledim. Her alandan bir tane olacak şekilde yazdım.

Tanıtılan uygulamalar en çok kullanılan telefon uygulamalarından seçilmiştir. Hadi artık en çok kullanılan android telefon uygulamaları hangileri onlara geçelim.

 

İlk sırada en çok indirilen ve dünya çapında her telefona indirilmiş olan whatsapp geliyor.

[vurgu color=”#dd3333″]1. WhatsApp Messenger[/vurgu]

whatsapp mesajlaşma uygulaması

Cep telefonu anlık mesajlaşma uygulaması whatsapp

Whatsapp messenger anlık mesajlaşma programıdır. Yani mesajlarınız ekstra bir sunucuda depolanmaz sadece siz ve karşıdaki kişinin telefonunda depolanır. Sadece android telefon uygulaması değil iOS, Windows Phone, Symbian vb. tüm telefon sistemlerinde çalışmaktadır.

Whatsapp Messenger uygulamasının grup mesajlaşma desteği de bulunmaktadır.

Whatsapp mesajlaşma uygulaması yıllık 1 liradır. İlk yıl için kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmaktadır. Android telefonların 2.1+ sürümü  hariç diğer sürümlerinde çalışır.

 

Fiyatı: İlk yıl ücretsiz sonraki yıllar 1 TL.

Gereken: Android 2.1 Eclair ve Üstü Sürüm.

Geliştirici Şirket: WhatsApp Inc.

Kullanıcı Oyları:  5 üzerinden 4,4 toplamda 54.827.021 oy kullanılmış.

 

 

Video oynatma için android telefon uygulamaları arasında en iyi video oynatma programı

[vurgu color=”#dd3333″]2. MX Player[/vurgu]

Android video oynatıcı program

Telefonunuzda filmlerin altyazılarını oynatmak için mx player yükleyin!

MX Player android telefonlar ve tabletler için geliştirilmiş en iy video oynatıcılarından bir tanesidir. En iyi uygulamalar arasında olmasını hem indirilme sayısını hem de play store’da yorumları okuyup karar verebilirsiniz. Sadece video değil eğer yabancı dilde bir filmin alt yazısını da çalıştırmak için bilgisayara ihtiyacınız yok telefonunuz ile bunu halledebilirsiniz. Program bir çok kod çözme yeteneğine sahip ayrıca telefonunuzda film izlerken çocuk kilidini de açarak yanlışlıkla ekrana dokunmaları önleyebilirsiniz. Bu özellik için de küçük bir eklenti gerekiyor.

Desteklediği tüm ses formatları ise ac-3, mp3, aac vb. gibi birçok ses formatını da destekler. Çok çekirdekli kod çözme özelliği ile de diğer telefon video oynatma programlarından daha fazla performans gösteriyor.

 

Fiyat: Ücretsizdir.

Gereken : Android 2.1 Eclair ve üstü sürüm

Geliştirici: J2 Interactive

Kullanıcı Oyları: 5 üzerinden 4,4 toplamda 4.971.256 oy kullanılmış.

 

Telefonunuzda dosya yönetici bir uygulama istiyorsanız ES Explorer dosya yöneticisi telefon uygulamaları listesinde yer alması gerektiğini düşündüm zaten çok kullanılan bir telefon uygulaması.

[vurgu color=”#dd3333″]3. ES Dosya Yöneticisi[/vurgu]

android telefon uygulamaları

Dosya yönetici android telefon uygulaması

ES Dosya Yöneticisi android telefon ya da tablet uygulamaları için yapılmış ücretsiz bir dosya yöneticisi bir android telefon uygulaması. Çoğu telefonda yüklü olarak gelmeyen dosya yöneticisi programı eksiğini bu program yardımı ile kapatabilirsiniz. Bazen dosyalar adlı bir klasör olsa da pek işe yaradığı söylenemez (:. ES Dosya yöneticisini sayesinde tam olarak tüm dosyalara erişebilirsiniz. Birde telefona root attıysanız bulut depolama olanaklarından da bu dosya yönteticisi ile erişim sağlayabilirsiniz. 30’un üstünde dili destekliyor bize Türkçe lazım o yeter (:.

ES Dosya yöneticisini diğer uygulamalar gibi google play store’da rahatlıkla bulabilirsiniz. Android 2.1 altı için apk bulunduğu söylenir ama kim kaldı ki 2.1 kullanan siz bu dosya yöneticisini bir deneyin derim.

 

Fiyat: Ücretsiz

Gereken: Android 2.1 Eclair ve üstü

Geliştirici: ES uygulama grubu

Kullanıcı Oyları: 5 üzerinden 4,6 toplamda 4.094.977 oy kullanılmış

Ve daha bir çok özelliğini görmek için google play store’da ES dosya Yöneticisi yazarak bulabilirsiniz.

 

Sosyal Medya ortamlarına akıyorsanız veya arkadaşlarınızla bulup “aaa benim ilkokul arkadaşım da buradaymış” deyip arkadaşlarınızı bulabileceğiniz bir platform facebook uygulaması.

[vurgu color=”#dd3333″]4. Facebook[/vurgu]

Akıllı telefon uygulamaları

Sosyal ağlarda en çok kullanılan paylaşım uygulaması Facebook.

Adına şarkılar yazılmış bir uygulamadır kendisi. Android telefonlar için sadece bir sürümü değil birçok farklı sürümü piyasa sürülmüştür. Sosyal paylaşım ağları arasında gerçekten de hem düşüncelerinizi uzun uzun anlatabileceğiniz hem de fotoğraf ve videolarınızı paylaşabileceğiniz son olarak canlı yayın yapabileceğiniz bir uygulamadır. Ayrıca arkadaşlarınızla muhabbet edebileceğiniz özel mesaj kısmıda bulunmaktadır.

Söylemişken facebook’un lite sürümünü kullanmanızı tavsiye ederim. Ayrıntılı bilgi almak için şuraya bir dokunun bakalım :(:.

 

Fiyatı: Ücretsiz

Gereken: Android 2.2 Froyo ve üstü

Geliştirici: Facebook

Kullanıcı Oyları: 5 üzerinden 4.2 toplamda 4.900.772 oy kullanılmış.

 

Belkide bilgisayar telefon ikilisini sürekli kullanan ve aradaki bağlantıyı kablo ile yapmaya çalışan arkadaşlar var biliyorum bunun için kabloya ihtiyacınız yok sadece bir internet bağlantısına ihtiyacınız var.

[vurgu color=”#dd3333″]5. AirDroid- Android on Computer[/vurgu]

Kablosuz pc telefon bağlantısı

Telefonunu kablosuz bilgisayara airdroid ile bağla

Eğer telefonunuzdan dosyaları bilgisayara aktarmak istiyorsanız veya tersi bir işlem yapmak için android telefon uygulamaları arasında kullanılan airdroid. Tabi telefon ve bilgisayarınızın aynı ağa bağlı olması gerekiyor. Videolarınızı, fotoğraflarınızı, dosyalarınızı aktarabilir veya aktarmadan direkt bilgisayardan okuyabilir ve izleyebilirsiniz. Bilgisayara ekstra bir program yüklemenize gerek yok sadece bir internet tarayıcınızın olması yeterlidir.

Airdroid uygulamasını play store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Birçok android sürümü ile uyumlu olarak çalışmaktadır.

 

Fiyatı: Ücretsiz

Gereken: Andorid 2.2 Froyo ve üstü

Geliştirici: KUM Studio

Kullanıcı Oyları: 5 üzerinden 4,5 toplam 511.857 oy kullanılmış.

 

Telefonunuzda yazı yazıyor veya bilgisayardan telefona attığınız dosyaları düzenlemek istiyorsanız bu uygulmayı kullanmak sizin için iyi olabiilr.

[vurgu color=”#dd3333″]6. Microsoft Word[/vurgu]

android microsoft word

Yazı yazıyor ve telefondan doc. dosyası vb. biçimde dosyaları okumak için Microsoft Word!

Android telefonlarınız ve tabletleriniz için word dosyalarınızı düzenleyebileceğiniz microsoft word android uygulaması.

Telefonunuza indirdikten sonra dosyalarınızı düzenlemek için veya yeni bir yazı yazmak için internete bağlanmanıza gerek yok telefonunuzda şarj olsun yeter. Bilgisayar word uygulaması gibi birçok özelliği barındırmakta.

Her zaman her yerde hızlıca yazı dosyalarınız da düzenlemeler yapabilirsiniz. Telefonunuzda internet bağlantısı olduğu zamanda bulutta depoladığınız dosyalara erişebilirsiniz. Telefonunuza yüklemek için en az 1gb ram bulunması gerekiyor ve 4.4 kitkat veya üzeri sürümlerini destekliyor.

 

Fiyatı: Ücretsiz

Gereken: Android 4.4 Kitkat veya üstü

Geliştirici: Microsoft Corporation

Kullanıcı Oyları: 5 üzerinden 4,5 toplam 1.042.196 oy kullanılmış.

 

Her an kısa kıs sizde not tutmayı seviyorsanız veya aklınıza gelen bir şeyi not almayı seviyorsanız bu uygulama telefonunuzda bulunmalı. Not tutmak için birçok telefon uygulamaları arasında iyilerden bir tanesi.

[vurgu color=”#dd3333″]7. Google Keep- Not ve Listeler[/vurgu]

telefonlarda not alma uygulaması

kısa kısa not alımanız için google keep!

Google Keep içinde fotoğraf kırpma gömülü olarak bulunur, fotoğraflar, videolar ile not almanın eğlenceli ve kolay yoludur.

Google Keep fotoğrafların üzerine yazı yazabilir, renkli olarak yazılar yazabilir yer hatırlatıcısı vb birçok özelliğiyle not tutmayı size sevdiriyor.

Google hesabınız ile entegre ettiğinizde android telefon ve tabletinizde de aynı hesaba bağlanarak tarayıcıya eklenti sayesinde tarayıcınızdan da not tutabilir ve sitelerden gördüğünüz yazıları buraya kopyalabilirsiniz.

Çoğu cihazda yüklü olarak geliyor fakat telefonunuzda yoksa yüklemeniz işinize yarayacaktır.

Google Keep uygulamasını play store’dan ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

 

Fiyatı: Ücretsiz

Gereken: Android 4.0 Ice Cream Sandwich ve üstü

Geliştirici: Google Inc.

Kullanıcı Oyları: 5 üzerinden  4,4 toplam 602.331 oy kullanılmış.

Google Keep ile ilgili son olarak eğer telefonunuzda yüklü ve güncellemelerini yapmıyorsanız yapmanızı öneririm güzel değişiklikler yapılıyor.

 

Telefonunuza her tülü dosyayı yüklemiyor musunuz? Veya bilgisayarınızda yüklü dosyalarınıza uzaktan da erişim sağlamak mı istiyorsunuz? Bunlara hiç gerek yok dropbox size yeter.

[vurgu color=”#dd3333″]Dropbox[/vurgu]

android telefon uygulamaları listesi

Telefon ve tabletleriniz için ücretsiz bulut depolama uygulaması

Dropbox nedir diye soracak olursanız bulut depolama servisi diyebilirim. Ama bu servis tamamen bir seviyeye kadar ücretsizdir. 15GB gibi ücretsiz bir bulut depolamayı size sunarak ihtiyaç anında buraya yükleyip daha sonra istediğiniz yerden erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca, birden fazla cihaza google hesabınızı senkronize ederek buradan ulaşabilirsiniz. Dropbox doğrudan verileri telefona indirmek yerine direkt olarak buluttan kullanmanıza olanak sağlar.

Ayrıca verilerinizde küçük değişiklikler yapmak için indirmenize gerek kalmaz bulut depolama üzerinden dosyanızı açarak değişiklikleri yaptıktan sonra kaydet diyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Dropbox bulut depolama android telefon uygulamaları için yüklenmesi gereken güzel ve ihtiyacınız olacak bir uygulamadır.

 

Fiyatı: Ücretsiz

Gereken: Android 2.3 Gingerbread ve üstü

Geliştirici: Dropbox A.Ş.

Kullanıcı Oyları: 5 üzerinden 4,4 toplamda 1.725.061 oy kullanılmış.

 

Okumam yarım kalmasın veya keşke kaldığım yerden devam edebileceğim bir uygulama olsa derseniz telefon uygulamaları listesinde yer alan bu uygulamayı deneyebilirsiniz.

[vurgu color=”#dd3333″]9. Pocket[/vurgu]

Android telefon uygulamaları

Uzun yazıları okurken kaldığınız yer işaretleyin!

Telefondan kaldığınız yerleri kolaylıkla kayıt edebileceğiniz güzel ve işlevi çok olan uygulama. Kenarda köşede web geçmişinde yarım kaldığınız makaleleri tekrar okumak için arama yapmanıza gerek yok pocket uygulamasını yükleyin gitsin (:

Bilgisayarınızda, safari, facebook, twitter gibi popüler uygulamalarda gördüğünüz her şeyi hızlıca kaydedin daha sonra okumak için.

Size okuduğunuz konularda da yazılar önererek faydalı olmayı amaçlayan bir uygulama.

Kaç yazı kaybedebilirim diye sormanıza gerek yok herhangi bir sınırı yok şuan. İngilizce olarak metin okuma özelliği de bulunmakta.

 

Fiyatı: Ücretsiz

Gereken: Android 2.3 Gingerbread ve üstü

Geliştirici: Read It Later

Kullanıcı Oyları: 5 üzerinden 4,5 toplamda 251.308 oy kullanılmış.

 

[vurgu color=”#dd3333″]10. Tapatalk[/vurgu]

Android tapatalk uyygulaması

İnternet’te forum aramayın tapatalk ile 100 binden fazla foruma ulaşın!

İnternet’te forumları gezmeyi seviyorsanız bu uygulama tam da size göre. Çevrim içi olarak 100 binden fazla forum konularını telefon ve tabletinizde okuyabilir ve gezinebilirsiniz. Konulara bu uygulama üzerinden yazı yazabilir ve fotoğraf yükleyebilirsiniz. Ayrıca bazı forumlarda özel mesaj desteği de bulunmakta. Kısaca forumları tek bir çatı altında toplamış güzel bir uygulama ve forumları bulmak için web dünyasının altını üstüne getirmenize gerek yok. Tapatalk ile forumlarda rahatça gezinin.

Tapatalk uygulaması Google Play Store’da ücretsiz olarak mevcuttur ve android android 2.3 Gingerbread dahil desteklemektedir.

 

Fiyatı: Ücretsiz

Gereken: Android 2.3 Gingerbread ve üstü

Geliştirici: Tapatalk A.Ş.

Kullanıcı Oyları: 5 üzerinden 4,1 toplamda 271.546 oy kullanılmış.

 

Eğer listede “bunun da olması gerekiyordu” dediğiniz bir telefon uygulaması yoksa yorum kısmına yazın. Yine uygulamalar hakkında yorumlarınız nelerdir?

, , , ,


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir