Telefon

Fotoğraf Gizleme-Fotoğraflarınızı Bulunmaz Yapın

Android Telefon’da fotoğraflar nasıl gizlenir?

Teknoloji bu cihazları artık bizim bir kimliğimiz haline getirmiş durumda. Bu yüzden ücretsiz fotoğraf gizleme programlarına da ihtiyaç duyuyoruz. Yediğimizi, içtiğimiz ve doyasıya gezdiğimiz yerlerin fotoğraflarını çeker olduk. Sadece biri senin fotoğraflarına bakarak nasıl bir insan olduğunu biraz da olsa anlayabilir.

Neyse giriş kısmını fazla uzatmadan android telefonumuzda önemli dosyalarımızı, uygulamarımızı ve fotoğraflarımızı nasıl gizleyeceğimizi anlatalım.

Gizlemek için telefonumuza Google Play Store’dan uygulama indirmemiz gerekiyor. Bir sürü fotoğraf gizleme uygulaması arasından iki tanesini size anlattık.

1-) Fotoğraf Gizleyici

İlk sırada neden bunu verdim. Çünkü fotoğraf gizleyici uygulaması 10 milyondan fazla sayıda indirilmiş olup kullanıcıların güvenin kazanmış. Ve Google Play Store’da En İyi Geliştirici unvanını alan yapımcı tarafından yapıldığı için seçtim.

Adım adım telefonda fotoğraf gizleme ;

1-) Telefonunuzdan Google Play Store’a girerek uygulamayı indiriniz. Veya hızlıca gitmek için fotoğraf gizleyici bağlantısına tıklayın. Açılan pencereden Play Store’a gidip uygulamayı indirin.

2-) Uygulamayı telefonunuza kurduktan sonra fotoğraf gizleyiciyi açın. Açtığınız zaman ilk  baştaki resimde ki gibi ekran gelecektir. Burada 4 haneli parola oluşturuyoruz. Daha sonra yanındaki ekran gelecek. Burada da eğer parolayı unutursak hangi mail adresimizle tekrar parola değiştirebilmek için bağlantı göndereceği mail adresinizi yazın. “İLERİ” dokunun.

3-) Burada da size fotoğraf gizleme programının nasıl kullanılacağı kısaca anlatılıyor. Fotoğraflarımızı gizlememizin 2 yolu var bu programda;

     İlk sırada fotoğraflarımızı direkt galeriden seçip “Paylaş” fonksiyonu ile gizleyebiliriz. Bunu nasıl yapacağınızı sonraki adımlarda gösterdik.

     Fotoğraf gizleme uygulamasını açarak gizleme işlemlerini yapabilirsiniz.

telefonlarınız da fotoğraflarınızı bulunmaz yapın

4-) Uygulamanın bu ayarlarını yaptıktan sonra uygulamadan çıkın. Ve fotoğraflarınızın olduğu “Galeri” veya farklı bir dosyaya gelin. Resimde gösterdiğim gibi fotoğraflarınızı seçin. Daha sonra “Paylaş” butonuna tıklayın.

Tıkladıktan sonra sağ resimdeki gibi bir ekran açılacaktır. Buradan fotoğraf gizleyici seçiniz.

5-) Seçtikten sonra bu kısım açılacaktır. Buradan saklamak istediğiniz yeri seçip “Tamam” dokunun. Fotoğraf gizleme işlemi bitti.

[infobox color=”#60d60c”]Not: Fotoğraflarınız artık “”Galeri” de görünmeyecektir. Sakladığımız fotoğraflarımızı görmek için uygulamayı açın. Gizlediğimiz fotoğraflar burada. Fotoğraf gizleyici uygulamasını da gizlemek için PRO sürümünü satın almanız gerekiyor.[/infobox]

 

[infobox color=”#dd3333″]Artıları;[/infobox]

Fotoğraf gizleme özelliğinin şifre ile korunuyor olması,

Kullanıcı dostu arayüzüne sahip olması;

Türkçeleştirilmiş bir uygulama olması;

Gizlediğiniz fotoğrafları slayt şeklinde oynatabiliriz,

Ve sakladığımız fotoğrafları farklı kategoriler oluşturabiliyoruz.

[infobox color=”#dd3333″]Eksileri;[/infobox]

– Ücretsiz sürümde uygulamanın görünüyor olması.

– Reklam bulundurması

 

[vurgu color=”#dd3333″]2’nci Fotoğraf Gizleme uygulamamız KeepSafe[/vurgu]

Yine bu uygulamayı da 10 milyondan fazla kişi indirip kullandığı için seçtim.

1-) Google Play Store’dan KeepSafe uygulamasını ücretsiz olarak indiriyoruz.

2-)Uygulamayı indirip açtıktan soldaki ekran geliyor. Burada yeni hesap oluşturacağımız için. “Yeni Misin? Buradan Başla” kısmına dokunuyoruz. Daha sonra “Pın” oluşturuyoruz. Oluşturacağımız PIN ile uygulamaya giriş yapacağız.

3-) PIN oluşturduk. Yukarıda ki uygulama ile aynı mantık çalışıyor. Sonra uygulamadan çıkın. “Galeri” kısmına gelin. Buradan yükleyeceğiniz fotoğrafları seçin. “Paylaş” butonuna dokunun.

4-) KeepSafe uygulamasını seçin. Fotoğraf gizleme süreci tamamlanmıştır. Artık fotoğraflarınız şifreli bir yerde saklanıyor.

5-) Sakladığınız fotoğrafları görmek için KeepSafe uygulamasına girmeniz yeterlidir.

KeepSafe uygulamasını açarak fotoğrafları gizleme;

1-) Uygulamayı açın.

2-) Fotoğrafın sağ alt kısmındaki + işaretine dokunun. Buradan “Galeriden öğe ekle” şıkkını seçin. Sağ resimdeki gibi bir ekran açılacaktır. Buradan saklayacağınız resimlerinizin bulunduğu klasörü seçin. Daha sonra resimleri seçip “İçe Aktar” dokunun. Fotoğraf gizleme işlemi bu kadar.

Android'de fotoğraf gizleme programı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir