ProgramlarTelefon

Android Telefonumda Silinen Resimleri Nasıl Kurtarırım?

Android telefonlarda resimleri kaybetmek birçok yoldan olabilir. Bunların en başında telefonumuzdaki resimleri yanlışlıkla silmek bu tür nedenlerin en başında gelir. Çoğunlukla tek resim veya toplu olarak galeriyi sileriz.Ya da çok nadir de karşılaşılsa android telefonlarda resimleri aniden kaybedebiliriz. Eğer telefonunuzda ki resim ve dosyalarınızın bir yedeğini almadıysanız. Resimlerinizi büyük ihtimalle kurtaramayacağınızı düşünüyorsunuz.Bu programla android cihazınızdaki silinen resimleri kurtarma işlemini yapabileceksniz.

Android Telefon ve Tabletlerden Silinen Resimleri Kurtarma

Açıkcası silinen resimleri kurtarma konusunda sizlerin biraz ihtiyacı var. Dr. Fone Android Data Recovery programıyla ihtiyacınız olan yardımı alacaksınız. Programın deneme sürümüyle ihtiyacınız karşılanacaktır. Az da olsa. Sanırım programın dili İngilizce fakat ben size resimli olarak anlatacağım. Kolaylıkla yapacaksınız.

1-)Bilgisayarınıza Dr.Fone programın deneme sürümünü indirip kuruyorsunuz. Sonra programı açtığınızda aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.
Android Telefonda Silinen Resimleri Kurtarma-1

2-)Telefonunuzu bilgisayara bağlayınız. Programın işlemini halletmesi için pil seviyesinin en az %20 olması öneriliyor. Siz yinede işinizi şansa bırakmayın. Şarjını %20’nin altına takmayın. Taktıktan sonra USB hata ayıklama modu açılsın gibi bir uyarı gelir telefonunuza. Buna “OK” deyiniz.Önceden etkinleştirdiyseniz bu adımı geçiniz.
Android Telefonda Silinen Resimleri Kurtarma-2

Eğer telefonunuz doğru olarak bağlandıysa aşağıdaki gibi bir ekran göreceksiniz.
Android Telefonda Silinen Resimleri Kurtarma-3
3-)Bu ekranda “galeri”yi seçiniz. Veya geçmişte silmiş olduğunuz dosyalar varsa onları da görmek için birkaçını veya tamamını seçiniz. Eğer ne kadar çok seçenek seçerseniz tarama hızı o kadar düşecektir.
Sonra ekrana iki farklı mod gelecek. “Standart Mod” ve “Gelişmiş Mod” bunlardan standart modu seçmeniz önerilir. Çünkü çoğu telefonda çalışır durumdadır.Gelişmiş mod seçerseniz daha derin bir arama sunacaktır ve daha fazla zaman alacaktır.Seçiminizi yaptıktan sonra”START” tuşuna basıp işlemi başlatın.İşlem yapılırken bilgisayarınızı kapatmayınız.İşlem biraz zaman alacak.
Sonra ekrana silmiş olduğunuz resim veya dokümanlar gelecektir. Bunlarda istediklerinizi seçip KURTAR yani “RECOVER” tuşuna basınız.

 

Kolay Gelsin…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir