Telefon

Bilgisayar telefonu görmüyor sorunu-ÇÖZÜMÜ

Bilgisayar telefonu görmüyor ise vardır bir nedeni diyoruz.Telefonlarımızda çokça karşılaştığımız bilgisayarın telefonu görmemesi sorununu farklı bir kaç yöntem ile nasıl halledeceğimizi söyleyeceğim.

Samsung, General Mobile, iphone gibi farklı telefon markalarında ortaya çıkan bir problem. Genelde telefonu bilgisayara taktığınızda telefonu bilgisayar görmez ama şarj oluyordur. Bu sorunun birden fazla çözüm yolu olduğu için farklı yöntemleri denemeniz gerekebilir. Burada ki yöntemleri uygulamanız yeterli olur.

Problemin açıklamasını kullanıcılar şu şekillerde yapıyor;

  • Bilgisayar usb aygıtını tanımadı
  • telefonu pc görmüyor ama şarj oluyor
  • usb görmeme problemi

“Bilgisayar telefonu görmüyor” sorununun çözüm yolları ;

1-) İlk çözüm olarak Bilgisayarım‘a sağ tıklayarak Özellikler penceresini açıp Aygıt Yöneticisi‘ne giriş yapın. Buradan ekranın üstündeki “Donanım değişikliklerini tara” seçeneğine tıklayarak donanım taraması yapın. Telefonunuzu çıkart-tak yapınız. Tekrar deneyiniz.

2-) Eğer akıllı telefonunuzda ekranı kilitleyen şifre veya programlar kullanıyorsanız bunları açtıktan sonra USB bağlantısını yapınız. Eğer ekran şifresi aktif durumdayken takarsanız USB okumaz.

3-) Diğer bir neden kullandığınız antivirüs programları nedeniyle olabilir. Devre dışı bırakarak tekrar deneyin.

4-) Kablonuz da sorun olma ihtimali vardır. Arkadaşlarınızdan aldığınız farklı bir kablo ile tekrar deneyiniz. Ya ama şarj oluyo gibi bişey söylemeyin siz yine farklı kablo ile deneyin. “Bilgisayar telefonu görmüyor” sorununuz bundan kaynaklı olabilir.

5-) Yine başka bir seçenek olarak telefonunuzu bilgisayara taktığınızda 1 adımı takip ederek aygıt yöneticisine giriniz. Eğer “sarı ünlem işaretli” bir sürücü var mı bir bakın. Eğer varsa telefonunuz için bilgisayara kurduğunuz programı silerek tekrar yükleyiniz. Programı tekrar yüklemek sorunu çözebilir.

6-) Android değilde Apple marka bir telefon kullanıyorsanız, bilgisayarım-sağ tık-özellikler yapın. Burada Apple Device aygıtını göreceksiniz. Buradan sağ tık yaparak güncelleştirme işlemini kısa sürede halledebilirsiniz.

7-) Telefonunuzu bazen yeteri kadar şarjı olmadığı için USB bağlantısını yapamıyor olabilir.

8_) Telefonunuzda bulunan zararlı yazılımlar bunu engelleyebilir. Bilgisayarınız telefonu bu yüzden görmüyor olabilir. Bunun için ücretsiz antivirüs programları makalesinden yararlabilirsiniz.

9-) Akıllı telefonunuza “Türk usulü” bir kapat-aç yapmakta yarar var.

10-) Bilgisayarınıza farklı bir telefon bağlamaya çalışın olmazsa bilgisayarınızda sorun olabilir.

 

Sorununuza çözüm buldunuz mu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir