konum nasıl atılır

Telefon

Konum Nasıl Atılır ve Google Maps’te Konum Listesi Nasıl Oluşturulur?

9 Mar , 2017  

Arkadaşım Nerede Nasıl Bulacağım.

Google Maps’te Konum Nasıl Atılır ?

Yazı İçeriği Kısaca;

Google Maps uygulamasını kullanarak konum listelerini nasıl oluşturulur?

Bu listeleri arkadaşların ile nasıl paylaşabilirsiniz.

Bu konumlar gittiğiniz güzel bir mekan da olabilir.

 Whatsapp konum nasıl atılır veya diğer sosyal platformlarda konum nasıl atılır. Bu şekilde konum nasıl atılır yazısı içeriğini özetledim.

Google Maps ile artık bulunduğunuz konumu arkadaşlarınızla paylaşabilir veya arkadaşlarınız nerede öğrenebilirsiniz. Google navigasyonu her zaman açıp belirli konum atmak için başka bir kişiye atmak zaman alabilir.

Bu yüzden Google Maps listeleri oluşturarak istediğiniz zaman bu listeleri arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. Bu özellik sayesinde arkadaşlarınızın bulundukları yerleri liste halinde kaydedebilirsiniz.

 

Google Maps’i örnek olarak ne işe yaradığını anlatmak gerekirse; Bir arkadaşınızla buluşacaksınız bunun için arkadaşınız size tonlarca yazı yazıp bir mesajla bulunduğu yeri anlatmaya çalışıyor fakat bir türlü anlamadınız.

Ama google maps ile konum atarsa hemen bulunduğunuz konumdan oraya nasıl gidileceğini işaretlerseniz google haritalar sizi o konuma götürecektir. Bu yüzden google konum listelerini nasıl oluşturacağınızı ve bu konumları nasıl paylaşacağınızı öğrenmek işinize yarayacaktır.

 

Google Maps Neden Kullanılmalı

Google Haritalar özelliğinde konum atma dışında farklı bir şekilde bulunduğunuz konumları işaretleyip listeyebilme, rezervasyon’a gideceğiniz yerleri işaretleyebilirsiniz. Kısaca google’da konum nasıl atılır yanı sıra başka bir çok özelliği de bulunmaktadır.

 

Google Maps Konum Listesi Nasıl Oluşturulur?

Google Maps listelerini oluşturmak çok basittir. Bu uygulama masaüstü bilgisayarlarda çalışmaz bunun için bir Android veya Apple cihazınızın olması gereklidir.

 

Google Haritalar’da Konum Listesi Oluşturmak İçin Yapmanız Gerekenler;

1-) Google Maps uygulamasını açınız.

2-) Listeye eklemek istediğiniz herhangi bir konuma gidin. Bu bir restoran, kafe vb. bir yer olabilir.

3-) İstediğiniz konuma tıkladığınızda bilgilerini görmek için konum işaretçisine tıklayın.

4-) Şimdi açılan ekranda Kaydet seçeneğine dokunun. Buraya tıkladığınızda favoriler, gitmek istiyorum, yıldızlı yerler veya yeni liste dokunarak farklı bir başlık altında kayıt edebilirsiniz.

5-) Bu şekilde kaydettiğiniz yeri görmek için sol üstteki yatay üç çizgiye dokunun.

6-) Buradan yerleriniz kısmına dokunun ve ekranı sağa kaydırarak kaydedilenler kısmına dokunun ve burada kaydettiğiniz yerleri görebilirsiniz. Yine bu kısımda favorii yerleinizi girmek istediğinz yerleri ve oluşturduğunuz listeleri görebilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz kadar konum ekleyebilirsiniz.

 

Google Maps Listesinde Konum Nasıl Atılır

1-) Google Maps’i açın.

2-) Sol taraftan açılan ekranı açmak için sol üst köşedeki yatay üç çizgiye dokunun.

3-) Buradan yerleriniz sekmesine dokunun.

4-) Ekranı sağa kaydırarak kaydedilenler seçeneğini seçin.

5-) Burada daha önce oluşturduğunuz konumları liste halinde göreceksiniz. Buradan paylaşmak istediğiniz bir konuma dokun. Sizi haritada bulunduğu yere götürecektir.

6-) Bundan sonra gelen ekranda konum çubuğuna tıklayın bilgileri görmek için açılan ekranda Paylaş kısmına tıklayın.

7-) Konumu paylaşmak istediğiniz platformu işaretleyin. Sonra arkadaşınıza veya buluşmak istediğiniz kişiye konumunuzu atın.

 

Bu uygulamada oluşturduğunuz listeleri silmek için 4. adımda belirtilen kısımda listeden istediğiniz konumun yanındaki 3 noktaya dokunun. Buradan yıldızı kaldır seçeneğine dokunarak konumu listeden kaldırabilirsiniz.

 

Yine konumlar üzerinden belirli bir konumu harita üzerinde gizle seçeneğini işaretleyerek harita üzerinde her zaman görünmesini engelleyebilirsiniz.

Eğer bir web siten varsa sitene google maps’i ekleyebilirsin.

Google Maps’in bu kadar ayrıntılı bir konum atma özelliği olması hakkında ne düşünüyorsun?


One Response

  1. Emirgan Korusu dedi ki:

    tebrikler gayet önemli noktalara değinmişsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir