Telefon

Iphone Rehber Aktarma 3 Farklı Yöntem İle

Aktarılmayan ve Yedeklenmeyen İphone Kalmasın!

IPhone’unuzu güncelleyecekseniz aktarmanız gereken en önemli şey rehber de kayıtlı olan kişilerdir. Iphone rehber aktarma yöntemleri ile kolayca yapacaksınız. ICloud ile rehberinizi bir kaç dakika da aktarabilirsiniz. Veya yeni aldığınız iphone’a rehberinizi aktarabilirsiniz. Ayrıca bu yöntemler ile, mesajlar gibi farklı dosyalarınızı da paylaşabilirsiniz.

 

[vurgu color=”#dd3333″]1. Iphone’dan Iphone Rehber Aktarma[/vurgu]

iphone'a rehber aktarma

Iphone’dan iphone’a rehber aktarma

1-) Yeni aldığınız İphone telefonunuzu kurduysanız ve eski iphone telefonunuzdan kişileri aktarmak gerekiyorsa bu yöntemi kullanın.

2-) Eski İpone’unuzdan “Ayarlar” uygulamasını açın. İphone rehber aktarma için icloud hesabınızı kullanabilirsiniz.

3.-) “iCloud” sekmesine tıklayın. Buradan yeni iPhone ‘da kullanacağınız iCloud hesabınıza Apple kimliğiniz ile giriş yapınız.

4-) Açtıktan sonra “Rehber” sekmesinin yanındaki işareti açın. Diğer her şeyi kapatın. Çünkü sadece iphone rehber aktarma işlemini yapacağız. Ve bu şekilde senkronizasyon daha hızlı olacaktır.

5-) Yine eski İphone telefonumuzdan Wİ-Fİ açıyoruz. Ve iCloud hesabımıza kişiler aktarılmaya başlıyor. Bunun kesin bir zaman veremeyeceğim. Bir kaç dakika kadar bekleyin. Burada önemli olan interneti kapatmayın. İnternet açık olduğu sürece iphone rehberi iCloud hesabımıza yedeklenecektir.

6-) Şimdi kişileri aktaracağımız İphone’umuz da “Ayarlar” menüsünü açıyoruz.Burada önemli olan bu telefona da eski İphone’a girş yaptığımız Apple kimliğimizle giriş yapmış olmanız gerekiyor.

7-) Daha sonra “İcloud” sekmesine tıklayıp sadece “Rehber” kısmını açıyoruz diğerlerini kapatıyoruz. Daha hızlı aktarması için.

😎 Sonra Wİ-Fİ açıyoruz ve Kişiler aktarılmaya başlıyor. Kişilerin tamamının aktarılıp aktarılmadığını öğrenmek için rehber uygulamasına bakın. Yükleme tamamladıktan sonra wi-fi kapatabilirsiniz.

 

[vurgu color=”#dd3333″]2. iTunes İle İphone Rehber Aktarma[/vurgu]

itunes ile rehber aktarma nasıl yapılır

iTunes İle Rehber Aktarma

Kişileri yani rehberimizi sadece iCloud ile değil iTunes programı ile de aktarabiliriz. iTunes, İcloud yedeklemeden daha hızlıdır. Eğer yeni iphone telefonunuzu ilk defa kuracaksanız bunu kullanın.

1-) Bilgisayarda iTunes programını açın. Eski İphone’unuzu bilgisayara bağlayınız. Daha sonra bağladığınız iPhone’u seçin bilgisayardan.

2-) Seçtikten sonra “Özet” kısmına tıklayın.

3-) Farklı bir pencere açılacaktır. Buradan “bu bilgisayar” seçin. Bunu seçerek telefonumuzdaki her şeyi bilgisayara yedekleyeceğiz. Bu telefonunuzun bir yedeğini oluşturur bu yüzden biraz zaman alabilir.

4-) Aldığınız yeni iPhone’u açın. Yeni cihazınızı kurmak için Setup Asistant(Kurulum Yardımcısı)’nı kullanın. Önemli; Eski iPhone’unuzda kullandığınız “Apple” kimliğiyle giriş yaptığınızdan emin olun.

5-) Sonra açılan ekrandan geri yükleme isteyip istemediğiniz sorulur. Bu sorulduğunda “iTunes’dan Yedekle” yi seçiniz. Sonra size telefonu bilgisayara bağlamanızı isteyecektir. Bağladıktan sonra kişileri yüklemeye başlayacaktır. Yükleme tamamlandıktan sonra yeni iphone’unuz eski iphone’unuz ile aynı kişilere sahip olacaktır.

 

[vurgu color=”#dd3333″]3. Diğer telefonlara iPhone Rehber Aktarımı Nasıl Yapılır[/vurgu]

iphone rehber aktarma

İphone’dan sim karta rehber aktarma

Eğer iphone telefonundaki rehberinin bir bölümünü veya tamamını bir başka iphone’a veya sım karta aktarmak için bu yöntemi kullanın.

1-) iPhone telefonunuzdan “Rehber” uygulamasına giriş yapınız. Veya kişilerinizin bulunduğu uygulamayı açın.

2-) Giriş yaptıktan sonra numarasını göndermek istediğiniz kişiye tıklayınız.

3-)Kişiyi Paylaş” butonuna tıkladıktan sonra Mesaj veya e-posta seçeneklerinden birini seçerek numarayı istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz.

 

Bu şeklide iphone’dan sım karta rehber aktarma, iphone’dan iphone rehber aktarma işlemlerini yapabiliriz. Numarayı göndereceğiniz telefon en azından akıllı telefon olmalı. Çünkü VCF formatınnda gönderiyor. Numarayı gönderdiğiniz kişi tıkladığında direk olarak rehberine kaydoluyor.

iPhone sitesinden de inceleyebilirsiniz.—–> APPLE-iPhone 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir