iphone umu bul

Telefon

Kaybolan Bir iPhone Nasıl Bulunur? iPhone umu Bul- iPhone Nerde

7 Mar , 2017  

Kayıp iPhone umu Bul – Kaybolan iPhone Nasıl Aranır

iPhone’ununuz mu kayboldu? Bu telefonun kaybolması sizde bir sıkıntı yaşatmış olabilir. Kişisel bilgilerinizin yanlış kişilerin eline geçmesi durumu da vardır. Bunun için iphone umu bul servisini kullanabilirsiniz. İphone umu bul servisi Apple tarafından geliştirilmiş ve iphone telefonlarda yerleşik olarak bulunan bir özelliktir. Neyse ki kayıp iPhone’u bulmak için bir kaç yol vardır.

 

İlk olarak ” iPhone umu Bul ” uygulamasını Kullanarak iPhone Bul

1#  iPad’inizde veya arkadaşınız iPhone’ununda App Store’dan ” iPhone umu Bul” uygulamasını indirerek başka bir cihazdan iPhone’ununuz en son nerede olduğunu bulabilirsiniz. Yine farklı bilgisayarlarda iCloud web sitesine (www.icloud.com) giriş yapıp ve iphone’umu bul seçeneğine gidebilirsiniz.

iPhone umu Bul Sitesine BURAYA tıklayın.

 Seçilen yöntem ne olursa olsun, kayıp telefon ile ilişkilendirilen Apple kimliğiniz ile giriş yapmanız gereklidir.

İphone’u Bul özelliğini kullanmak için bu özelliğin önceden telefonunuzda  aktifleştirilmiş olması gerekir. Normal olarak iCloud hesabınızı kurduğunuzda otomatik olarak etkinleştirilir eğer siz özellikle kapatmamış iseniz.

Bu yazıyı kaybolmadan önce okuyorsanız etkinleştirmek için Ayarlar uygulamasına dokunun aşağı gidin ve iCloud düğmesine dokunun.

2# Kayıp iPhone’unuzu seçin.  iCloud web sitesinden giriş yaptıysanız, sayfanın üst kısmındaki Aygıtlar menüsünü tıklayınız. Buradan iPad veya iPod’da pencerenin sol üst köşesindeki “Cihazlarım” düğmesine tıklayın. Kayı telefonunuzu cihaz listesinden seçin.

  • iPhone kapalı veya internete bağlı olmadığı için bulunamıyor ise, “Bulunduğunda beni bilgilendir” kutusunu işaretleyin. Kayıp olan iPhone tekrar açıldığında ve kablosuz bir ağa bağlandığında, Apple hesabınıza bir bildirim gelecektir.

3#  Telefon açıksa “iPhone’umu Bul” uygulaması telefonunuzu bulabilirse siz harita da gösterecektir. Nereye bıraktığını bu konumu kullanarak bulabilirsiniz. Bulunan konumu not ediniz ve konuma bir bakın.

4# Telefondan herhangi bir işlem seçin. Cihazınızı seçtiğinizde, “Ses Çal” , “Kaybedilen Mod” ve “iPhone’u Sil” gibi temel 3 işlemi yapabilirsiniz.

  • iPhone telefonun yakınlarda bi yerde kaybolduğundan şüpheleniyorsanız, “Ses Çal” düğmesine tıklayabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra telefonunuzdan azami miktarda ses çalacaktır. Umarım bu ses telefonunuzu bulmanıza yardımcı olur.
  • Kaybetme Modu; Bu kısma tıkladığınızda telefonunuzda eğer önceden ayarlanmış bir ekran kilidi bulunmuyorsa buradan yeni bir ekran kilidi oluşturabilirsiniz. Eğer telefonunuzu iyi bir insan bulursa, ekranda görülmesi üzerine bir numara ve nereye telefonu getirmesi gerektiğini yazabilirsiniz.
  • iPhone’u Silin; Telefonunuzun kaybolduysa veya kurtarmayı başaracağınızı düşünmüyorsanız, iPhone’daki tüm verileriniz silmek için bu kutucuğu işaretleyiniz. Bu seçeneği son çare olarak düşünmelisiniz.

 

iPhone’u Bulmak İçin Diğer Yolları Deneyin;

Telefonu başak bir telefondan arayıp ulaşma imkanı sağlayabilirsiniz. Eğer sesini kapatmışsanız sesini duymanız çok zor.

Başka bir telefona erişim imkanınız yoksa sadece bilgisayara erişim imkanınız varsa bilgisayardan telefonunuzu arayabilirsiniz. Bu tarz internet siteleri mevcuttur.

Telefonunuzu ulaşılması zor olan yerlere düşürmüş olabilirsiniz. Evdeyseniz koltukların ve minderleriniz kenarlarına bakın. Genelde kaybolan eşyalar burada oluyor.

Adımlarınızı geri çekerek yerleri kontrol edin. Bu olay sadece telefonlar için değil farklı eşyalar içinde kullanılır. Bu şekilde telefonunuzun nerelerde olabileceğini bulmanızda yardımcı olur. Telefonunu kaybettiğin iş yeri ise çalışanlara danışmanızda fayda var.

 

Eğer sizinde listeye eklememiz gerek bir yöntem varsa yorum kısmına yazmanız yeterlidir. Bu yazıyı okuyan başka insanlarda olacaktır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir