Telefon

Telefona Root Atma Nasıl Yapılır

22 Eyl , 2016  

Telefona Root  Atma Nedir?

Telefonlarda yüksek ayrıcalık moda erişmemize olanak sağlar. Telefona root atma nın temel nedeni root haklarına sahip olmak için linux temelli sistemler gibi android telefonlara da root atılabilir. Telefona root attıktan sonra her türlü erişime sahip olursunuz.

 

Bu mod da neler yapılabilir.

  • Root telefonlarda silemediğiniz programları silmenize,
  • İnternet’ten indirdiğiniz bazı programların root(yönetici) modu ister,
  • Telefonunuzda kullanmadığınız kurulu olarak gelen programları kaldırmanıza olanak sağlar.
  • Bence en önemlisi Android telefonlarımızı kendimize göre düzenleyebiliriz.

 

NEYSE GELELİM KONUMUZA ROOT NASIL ATACAĞIZ…

Programımızın adı KingRoot virüs içermez. Bilgisayarınıza indirip kurunuz..

KingRoot programında neler var;

Hemen hemen tüm Android sistemleri destekler.

Herhangi bir teknik bilgi gerektirmez. Kurulum ve uygulanması gayet basittir. Tek bir tıklama ile Android cihazına root atabilirsiniz.

Zaten bu program Root atmakta en çok kullanılan bir program.

 

Telefonunuzdan direkt olarak root atmak için ;

KingRoot APK’yı indirin ve kurun. Tanıtım kısımlarını atlayınız. TRY TO ROOT tuşuna basınız. Telefonunuz üzerinden root denemeleri yapacaktır.Eğer başarılı olursa ROOT SUCCESFULLY diye bir mesaj alırsınız. Eğer başarısız olursa ROOT FAİLED diye bir mesaj alırsınız.

telefona root atma

 

BİLGİSAYARINIZDAN ROOT ATMAK İÇİN….

Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. Bağladıktan sonra USB HATA AYIKLAMA MODU açılsın mı diye sorar. Bunu açın. Eğer sormazsa telefonunuzun AYARLAR kısmından HATA AYIKLAMA MODU nu açın.Sonra KingRoot programını çalıştırın. Çalıştırdıktan sonra telefonunuzun markası is CONNETED yazar. Bu telefonunuzu gördüğünü doğrular. Sonra ROOT tuşuna basın. Eğer başarılı olursa ROOT SUCCESFULLY diye bir mesaj alırsınız. Eğer başarısız olursa ROOT FAİLED diye bir mesaj alırsınız.

Kingroot programını telefona veya bilgisayarınıza indirmek için [button url=”https://kingroot.tr.uptodown.com/android” target=”_blank”]tıklayınız.[/button]

 

[infobox color=”#81d742″]KÜÇÜK BİR NOT: Çok küçük bir ihtimalde olsa telefonunuzun çökme ihtimali vardır. Root atmadan önce telefonunuzu yedekleyin. Android telefonunuza root attıktan sonra telefon garantiden çıkmış olur. BAŞARILAR.[/infobox]

, ,


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir